משרד הבריאות שוקל: הפוליו - לחיסוני השגרה

מבצע החיסון נגד הפוליו נמשך, וכעת מתברר אותו חיסון שמורכב מנגיפים חיים מוחלשים עומד להיכנס גם לשגרת החיסונים של כל ילדי ישראל. הציבור אמנם חשדן כלפי הנגיף המוחלש בשל תופעות לוואי אפשריות, אך במשרד הבריאות טוענים כי החיסון המומת לא מונע התפרצות ולכן יש להחליפו בחיסון המוחלש

במשרד הבריאות שוקלים להכניס לחיסוני השגרה בישראל את חיסון הפוליו, המכיל נגיף חי-מוחלש ולא את החיסון בנגיף המומת - כפי שהונהג בשנים האחרונות. התפרצות נגיף הפוליו בחודשים האחרונים אירעה משום שהחיסון המורכב מנגיפים מומתים לא הצליח למנוע את התפשטותו. לנוכח זאת, הוחלט החליטו במשרד הבריאות לחזור לשימוש בחיסון החזק יותר גם בשגרה וזאת במטרה למנוע התפרצות חוזרת של הנגיף בשנים הבאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במבצע החיסונים המיוחד שהחל בחודשים האחרונים, הוחלט לתת את החיסון המורכב מנגיפים חיים - למרות חשדנות מצדם של חלק מההורים. כעת, שוקלים במשרד הבריאות להכניס את החיסון לשגרה, במקום לצאת למבצע מיוחד אחת לכמה שנים.

ברחבי הרשת ממשיכות לצוץ שמועות חסרות ביסוס, שלטענתן החיסון עם הנגיפים החיים הוא ניסיוני, מסוכן ועלול לגרום לשיתוק. מה יקרה כשהחיסון הזה ייכנס לרשימת חיסוני השגרה? לדברי חלק מההורים החוששים, מצב זה עלול להיות בעייתי, אך משרד הבריאות סבור אחרת.