בשל חוב קופות החולים: בתי החולים לא ישלמו חשבונות

מנהלי בתי החולים הממשלתיים פנו למשרד הבריאות והתריעו כי בקרוב לא יוכלו לשלם חשבונות חשמל, מים וארנונה. הסיבה: חוב של קופות החולים, בסך של למעלה מ-800 מיליון שקלים - שאינו שולם. משרד הבריאות: "הבעיה מוכרת ותועלה לדיון מול משרד האוצר"

המצוקה במערכת הבריאות מחריפה, עד כדי כך שלבתי החולים הממשלתיים אין כסף לשלם חשבונות: מנהלי המוסדות הרפואיים טוענים כי מזה זמן רב הם אינם מצליחים לגבות חוב בסך של למעלה מ-800 מיליון שקלים מקופות החולים, בגין שירותים שניתנים למבוטחים ולכן הם פנו שלשום (א') להנהלת משרד הבריאות ובישרו כי יפסיקו לשלם לאלתר חשבונות חשמל, מים וארנונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמו כן", ציינו. "יופסקו תשלומים למד"א ול'שראל' ותוגש תביעה משפטית נגד קופות החולים שאינן משלמות החוב". פרופ' שמעון רייסנר, יו"ר פורום מנהלי בתי החולים הממשלתיים, אמר כי "יש בתי חולים שלא שילמו חשבונות מים, ארנונה, חשמל ותשלומים אחרים שפחות פוגעים בחולים באופן מיידי". הוא הוסיף, כי "אם גם זה לא יעזור, ניאלץ לצמצם בציוד רפואי יקר ובתרופות".

בין בתי החולים שעלולים להישאר בעלטה בקרוב ניתן למצוא את בית החולים בנהריה, זיו בצפת, פוריה בטבריה, רמב"ם ובני ציון בחיפה והלל יפה בחדרה. באזור המרכז: איכילוב בתל אביב, תל השומר ואסף הרופא בצריפין. במשרד הבריאות ציינו כי "הבעיה מוכרת" וכי גם לקופות החולים אין כסף לשלם. לדבריהם, "הנושא יועלה לדיון מול משרד האוצר".