רעידת אדמה הורגשה באזור ירושלים

רעש אדמה בעוצמה של 3.5 דרגות נמדד בצפון ים המלח. הרעידה הורגשה באזורים רבים בירושלים ובסביבתה. לא דווח על נפגעים או על נזק

רעש בעוצמה 3.5 דרגות (חדשות 2)

רעידת אדמה הורגשה לפנות בוקר (ה') באזור ירושלים. על פי האגף הסיסמולוגי במכון הגיאופיסי בישראל, עוצמת הרעש הייתה 3.5 דרגות. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת האגף הססמולוגי, הרעידה התרחשה סמוך לשעה 04:20 כאשר מוקד הרעש נרשם מצפון לים המלח, כ-30 קילומטרים מהבירה. עם זאת, הרעידה הורגשה באזורים שונים בירושלים ובסביבתה.

המוקד בו התרחשה הרעידה ממוקם במרכזו של השבר הסורי אפריקני - אזור המוכר בשל התזוזות הגיאולוגיות ותופעות דוגמת רעידות אדמה הנגרמות בשל כך. 

בחודש יוני הורגשה רעידת אדמה נוספת בישראל - באזור העיר אילת בעוצמה 4.8 דרגות. מוקד הרעש היה כ-200 קילומטר דרומית לעיר, באזור מפרץ סואץ. ים סוף, המוגדר על פי הגיאולוגים כאוקיינוס עוברי, גדל ומתרחב כל הזמן, ולכן מתרחשות רעידות אדמה תכופות באזור.

רעידת האדמה שהורגשה אז לא נבעה מתזוזות בקו השבר הסורי אפריקני, אלא מתזוזות בעומק הים. העובדה כי הרעידה הורגשה ברדיוס של מאות קילומטרים - אפילו במצרים, מעידה על עוצמתה הרבה בלב ים.