החל ממחר: עיצומים בקופת חולים מאוחדת

ועד העובדים החליט לפתוח בעיצומים, מאחר שלטענתם הנהלת הקופה ומשרד האוצר נוקטים סחבת במו"מ על הסכם קיבוצי. בשלב הראשון לא יהיה מענה טלפוני ויילקח דם רק במקרים דחופים ובהמשך מבטיחים בוועד להרחיב את העיצומים. יו"ר ועד העובדים: "קוראים למשרד האוצר ולהנהלה לקחת אחריות ולהפסיק להפקיר אותנו"

פותחים בעיצומים. קופת חולים מאוחדת (חדשות 2)

4,000 עובדי קופת חולים מאוחדת יפתחו החל ממחר בבוקר (ה') בעיצומים, בעקבות קיפאון במשא ומתן הקיבוצי עם הנהלת קופת החולים ומשרד האוצר. במסגרת העיצומים לא יהיה מחר מענה טלפוני במרפאות ולא יילקח דם, אלא במקרים דחופים, כמו במקרה של חולים אונקולוגיים, פוריות וספירות דם דחופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה על העיצומים התקבלה בישיבה שנערכה היום אצל יושב-ראש הסתדרות המעו"ף (מנהל, עובדי משק ופקידים). יושב הראש ארנון בר-דוד הודיע לוועד העובדים כי ההסתדרות תומכת באופן מלא בצעדיהם.

עובדי קופת החולים מאוחדת טוענים כי הנהלת החברה ומשרד האוצר נוקטים בסחבת בהתנהלות מולם ומסרבים להתייחס לדרישות העובדים. מאז התארגנו העובדים לפני כשלוש שנים, הם פועלים לעגן את זכויותיהם בהסכם קיבוצי. לדברי גורמים בוועד, "משרד האוצר והנהלת מאוחדת פועלים במכוון לעכב חתימת ההסכם".

"אנו מצטערים שאנו נאלצים לנקוט עיצומים ערב חג, אבל מתברר שלא נותרה לנו שום אפשרות אחרת", אומרת שלה ונטורה, יושבת ראש ועד העובדים. "אנו קוראים למשרד האוצר ולהנהלה לקחת אחריות ולהפסיק להפקיר את אלפי העובדים המסורים בקופה".

"בכוונתנו לנקוט בעיצומים עד שמישהו במשרד האוצר יתעורר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם בוועד העובדים. לדבריו, העיצומים שבהם יפתחו החל ממחר אינם מוגבלים בזמן, ובשלב ראשון בכוונתם להשבית מדי יום שירות אחר.