השר פרץ נגד מנהג הכפרות: "להימנע מגרימת סבל לבעלי החיים"

כמדי שנה נשחטות אלפי תרנגולות כחלק מקיום מצוות הכפרות לקראת ערב יום הכיפורים. הטקס השנוי במחלוקת עורר את התנגדותם של רבנים רבים בשנים האחרונות אך כעת יוצא נגדו גם השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, שקורא למאמינים לקיים את המצווה באמצעות פדיון כספי

"התעללות קשה". מנהג הכפרות (רויטרס)

לקראת ערב יום הכיפורים, קורא השר להגנת הסביבה עמיר פרץ לציבור להימנע משימוש בתרנגולות - כחלק ממנהגי החג. מנהג הכפרות מתקיים לקראת ערב יום כיפור וכולל שימוש בתרנגולות חיות, תוך הנפתן באוויר מעל ראשי המאמינים. לאחר מכן, עם סיום הטקס, מובלות התרנגולות לשחיטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת השר פרץ, במקום ביצוע מנהג הכפרות על בעלי חיים, ניתן לקיים את המצווה באמצעות פדיון כפרות בכסף. לקראת החג, מוחזקות החיות בכלובים צפופים ותנאים קשים הגורמים למפגעים קשים.

לאחר קיום המנהג מובלות חיות רבות לשחיטה, שאמורה להתבצע במהירות, בשל כך חיות רבות אינן נשחטות כהלכה ובעקבות כך נזרקים לאשפה פגרים רבים של תרנגולות.

"יש דרכים יותר אנושיות". פרץ (חדשות 2)

"יום כיפור הוא יום של חשבון נפש ודווקא ביום זה אין מקום לגרום סבל לכל כך הרבה בעלי חיים", אמר השר פרץ, "ישנן דרכים הרבה יותר אנושיות לקיים את מנהג הכפרות ואני קורא לציבור להפסיק את ההתעללות הקשה הזו". רבנים רבים לאורך השנים יצאו נגד המנהג וקראו לציבור להעדיף את פדיון הכפרות על מנת למנוע התעללות בבעלי חיים.