לראשונה: נגיף הפוליו נמצא בדגימות בירושלים

משרד הבריאות הודיע כי בבדיקות שנערכו בדגימות ממתקנים לטיהור שפכים באזור הבירה, נמצא נגיף הפוליו. "ממצא זה מצביע על כך שהממשלה טרם התגברה על הנגיף", אומרים במשרד וקוראים להורים לחסן את ילדיהם

נגיף פוליו פראי התגלה היום (ב') גם במרכז לטיהור שפכים בירושלים. ממשרד הבריאות נמסר כי "ממצא זה מצביע על כך שהממשלה טרם התגברה על הנגיף". במשרד הדגישו את הצורך המיידי בהשלמת חיסון כל האוכלוסייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד הבריאות צפוי לשלוח בקרוב מכתב למיליוני הורים ברחבי הארץ בקריאה לחסן את הילדים נגד נגיף הפוליו. "במהלך השבועות האחרונים עלו שאלות רבות מצד הורים שמתלבטים האם לתת את החיסון לילדיהם", לשון המכתב, "רופאי משרד הבריאות ואיגוד רופאי הילדים עשו מאמץ להשיב על כל שאלה על מנת שתרגישו בטוחים בהחלטתכם". בשלב זה עדיין לא הוחלט לערוך את החיסונים בבתי הספר.

בשבוע שעבר העלו בדיקות של משרד הבריאות כי נגיף הפוליו עדיין נמצא בשפכים של באר שבע וקריית גת, ולכן קראו במשרד להורים להביא את ילדיהם לחיסון במרפאות טיפת חלב.

המכתב שיישלח להורים (צילום מסך)

במשרד הבריאות מבהירים כי שיעור ההתחסנות בבאר שבע, נכון לשבוע שעבר, הוא 56% בלבד. כלומר כ-12,000 ילדים טרם התחסנו. בקריית גת 62% ילדים קיבלו את חיסון "שתי טיפות", וכ-3,000 ילדים טרם התחסנו.

בעקבות הנתונים המדאיגים, משרד הבריאות קורא להורים להגביר את קצב ההתחסנות במיוחד ביישובים אלו, ומבקש מההורים להגיע לתחנות טיפות חלב בהקדם.