נחשפו לסכנת הדבקה באיידס בבית החולים בילינסון – ויפוצו

בית החולים בילינסון פרסם לפני מעט יותר משנה הודעה דרמטית שבה הודה כי 159 מטופלים נחשפו לסכנת הדבקה באיידס בשל מכשיר שלא חוטא כראוי. בית המשפט החליט כי אותם מטופלים יפוצו כל אחד ב-5,750 שקלים - למרות שאיש מהם לא נדבק

במסגרת הסכם פשרה בתביעה ייצוגית החליט היום (א') בית המשפט כי 159 המטופלים, שהיו בסכנת הידבקות באיידס בשל מכשיר שלא חוטא - יפוצו. כל אחד מהמטופלים יפוצה ב-5,750 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש יוני בשנה שעברה אותם מטופלים נבדקו במחלקת אף-אוזן גרון בבית החולים בילינסון באמצעות מכשיר אנדוסקופ (צינור ארוך שמחדירים דרך הלוע). בדיעבד התברר כי אחד מאותם מטופלים היה נשא של נגיף ה-HIV, שגורם למחלת האיידס. למרות, המכשיר לא חוטא כראוי.

בבית החולים זימנו אז בבהילות את המטופלים לבדיקות ואמרו להם שאולי הם נדבקו - אך למרבה המזל, ולאחר חודשיי של המתנה התבשר להם כי הם לא נדבקו.

למרות זאת, התובע הראשי בתביעה יקבל 30 אלף שקלים, ואילו יותר מ-200 אלף שקלים יועברו לעורך הדין שהוביל את התביעה - ולא היה בסכנת הידבקות.

למרות זאת, יש נבדקים שנחשפו לאותה סכנה ומתנגדים להסדר הפיצוי הזה. "סכום הפשרה של קצת יותר מ-5,000 שקלים איננו ראוי ונכון", אמר עו"ד שמואל יקירביץ, פרקליט אחת המטופלות שנחשפו לסכנת הידבקות באיידס. "אם למשל משווים זאת לפיצוי בתביעה ללשון הרע - שם הפיצוי ללא הוכחת נזק עומד על סכום של 50 אלף שקלים".