עבר השתלת כבד - וקיבל את חייו בחזרה: "עכשיו אוכל לגדול כמו כל הנערים בגילי"

לאחר סדרת השתלות כבד יוצאת דופן שנערכה בשבוע אחד בבית החולים "בילינסון" ובמרכז "שניידר" לרפואת ילדים, ניצלו חייהם של 5 בני אדם. "כילד לא יכולתי לרוץ ולשחק, היום אני יכול לגדול כמו כל בני גילי", סיפר מושתל הכבד רכאן נוג'ידאת בן ה-18.5

מושתלי הכבד שחייהם ניצלו, השבוע (דוברות ביה"ח בילינסון)

שנה חדשה, חיים חדשים: במהלך השבוע האחרון שקדם לפתיחתה של השנה החדשה, ניצלו חייהם של 5 בני אדם במבצע יוצא דופן של השתלות כבד שנערך בבית החולים "בילינסון" ובמרכז "שניידר" לרפואת ילדים. אחד מהמושתלים שזכו בחייהם שוב היה רכאן נוג'יידאת בן ה-18.5.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כילד הייתי צריך לשמור על עצמי כל הזמן, לא יכולתי לרוץ ולשחק. כל הזמן פחדתי שאקבל מכה בבטן. במקום להיות במגרש המשחקים עם החברים, הייתי הולך לעשות דיאליזה. כעת, בזכות התרומה, אוכל להמשיך ולגדול כמו כל שאר הנערים בגילי", סיפר נוג'יידאת לאחר ההשתלה. בדומה לו - בוצעו בבית החולים השתלות כבד בנער אחר, דוד גלויברמן בן ה-16, ובשלושה חולים מבוגרים נוספים.

מבצע ההשתלות: "מרתון ששנים לא היה כמותו" 

מנהל מחלקת ההשתלות בביה"ח "בילינסון" הפרופ' איתן מור, תיאר את מבצע ההשתלות שנערך השבוע כמבצע יוצא מגדר הרגיל, כיוון שעבור כל אחד ואחת מהחולים הייתה זו הצלת חיים, כיוון שכולם היו בשלב מתקדם של מחלתם.

"השתלת כבד היא השתלה מורכבת האורכת שעות ארוכות ודורשת מעורבות של מספר צוותים רפואיים: משתילים, מרדימים, אחיות, צוותי בנק הדם וצוות טיפול נמרץ ועוד, כל שכן כאשר מדובר בחמש השתלות רצופות", אמר פרופ' מור.

הוא הדגיש כי "מדובר במרתון השתלות כבד ששנים לא היה כמותו- במהלך שבוע אחד ביצענו חמש השתלות. בישראל ממתינים למעלה מ- 200 אנשים להשתלת כבד אשר תציל את חייהם, אני מקווה שזהו סימן לתחילתה של שנה ברוכת תרומות".