משרד הבריאות: "נגיף הפוליו עדיין בדרום, לכו להתחסן"

בבדיקות שערך משרד הבריאות נמצאו שרידים של נגיף הפוליו בשפכים בבאר שבע ובקריית גת, ובמשרד קוראים להורים למהר לתחנות טיפת חלב ולקבל חיסון. על פי הנתונים, כ-15 אלף ילדים לא חוסנו עדיין בשתי הערים

מבצע החיסון לא יורחב לבתי הספר (AP)

נגיף הפוליו לא נעלם מהדרום: בדיקות של משרד הבריאות העלו כי נגיף הפוליו הפראי עדיין קיים בשפכים של באר שבע וקריית גת, ולכן קןראים במשרד להורים להביא את ילדיהם לחיסון במרפאות טיפת חלב. על פי הערכות המשרד, כ-15 אלף ילדים לא חוסנו עדיין בבאר שבע ובקריית גת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד הבריאות מבהירים כי שיעור ההתחסנות בבאר שבע הוא 56% בלבד, כלומר כ-12,000 ילדים טרם התחסנו. בקריית גת 62% ילדים קיבלו את חיסון "שתי טיפות", וכ-3,000 ילדים טרם התחסנו.

בעקבות הנתונים המדאיגים, משרד הבריאות קורא להורים להגביר את קצב ההתחסנות במיוחד ביישובים אלו, ומבקש מההורים להגיע לתחנות טיפות חלב בהקדם.

המיקוד יהיה בסניפי טיפות החלב (רוני מרדכי)

לא יינתנו חיסונים בבתי הספר

לפני כשבוע הוחלט לא לחסן בבתי הספר נגד נגיף הפוליו, אלא להמשיך ולחסן בסניפי טיפות החלב. במשרד הבריאות פנו בשבועות האחרונים אל חברת ייעוץ, במטרה לבדוק את כדאיות העברת החיסונים לילדי כיתות א'-ג' לבתי הספר. התוצאות קבעו כי העברת החיסונים לא תשיג את היעד של הגברת הכיסוי או קיצור המבצע.

בין היתר נמסר כי הסמיכות לתקופת החגים והחופשות מותירים זמן קצר מדי להיערכות למבצע. עוד נמסר כי פעילות האחיות יעילה פחות בבתי הספר מאשר בסניפי טיפות החלב. במשרד הבריאות אומרים עוד כי כ-84% מההורים יצטרכו להגיע ממילא לסניפי טיפת החלב, על מנת לחסן את שאר בני המשפחה וכי העתקת מבצע החיסון לבתי הספר יגרום מטרד משמעותי למהלך התקין של הלימודים.

שרת הבריאות יעל גרמן ומנכ"ל משרד הבריאות קיבלו את עמדת החברה המייעצת ולפיכך הוחלט לרכז את המשאבים ולמקד את הפעילות בתוף סניפי טיפות החלב.