צפו: עימותים בכניסה לבית החולים הדסה

עובדי המוסד החינוכי מחו על הכוונה לפטר 200 עובדי משק ומנהלה, ובתגובה חסמו את הכניסה לבית החולים. רופאים שניסו להיכנס נחסמו בכוח. בינתיים - ההנהלה הודיעה על הקפאת מכתבי הפיטורים וחזרה למשא ומתן, והמוסד הרפואי חזר לעבודה

הנהלת בית החולים הדסה בירושלים הודיעה היום (ד') כי הקפיאה את מכתבי הפיטורים של יותר מ-200 מעובדי בית החולים לבקשת יושב ראש ההסתדרות עופר עיני, וכי הצדדים ישובו למשא ומתן. בתגובה, הפסיקו העובדים את עיצומיהם. הבוקר הם חסמו את הכניסה לבית החולים ואף התעמתו עם רופאים שניסו להיכנס למתחם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועד עובדי המשק והמנהלה של בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים החריף הבוקר את צעדי המחאה כנגד הנהלת הדסה - זאת עקב הכוונה לפטר יותר מ-200 עובדי משק ומנהלה. למקום הגיעו עשרות עובדים שהפגינו כנגד ההנהלה, חסמו את הכניסות לבתי החולים ואת כבישי הגישה המובילים אליהן. העובדים אף התעמתו עם רופאים שניסו להיכנס בשערי בית החולים ומנעו זאת מהם בכוח.

בהנהלה כינו את חסימת בית החולים צעד "אלים, לא אחראי ולא מקובל". בוועד העובדים תקפו את ההנהלה ואמרו כי למרות הקריאות לשוב למשא ומתן, היא נהגה בעובדים כ"שקופים". לאחר הודעת ההנהלה על הקפאת מכתבי הפיטורים, הפסיקו העובדים את העיצומים וכעת העבודה בבית החולים מתנהלת כסדרה.

הערב מסרו דובר ההסתדרות יניב לוי ודוברת הדסה רחלי גולדבלט הודעה על הסכמה אליה הגיעו הצדדים. "מנכ״ל בתי החולים הדסה נעתר לבקשתו של יו״ר ההסתדרות להקפיא את הליכי הפיטורים של למעלה מ-200 עובדי הדסה. ההסתדרות מצידה משהה את עיצומי העובדים ובתי החולים יחזרו לעבודה במתכונת מלאה באופן מידי", נמסר. "ההסכמה מבוססת על ההבנה כי באופן מידי יחל משא ומתן ישיר ורצוף ליישום תכנית ההבראה של בית החולים‎".