עובדי הדסה עין כרם והר הצופים מחו – וחסמו הכניסות לבתי החולים

ועד עובדי המשק והמנהלה של בתי החולים הדסה עין כרם והר הצופים בירושלים החריפו הבוקר את צעדי המחאה שלהם כנגד הכוונה לפטר למעלה מ-200 עובדים מנהליים החל ממחר. הנהלת בתי החולים: "צעד אלים וחסר אחריות"

בית החולים הדסה. ארכיון (חדשות 2)

העובדים חסמו את הגישה לבתי החולים: ועד עובדי המשק והמנהלה של בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים החריפו הבוקר את צעדי המחאה שלהם כנגד הנהלת הדסה - זאת עקב הכוונה לפטר למעלה מ-200 עובדי משק ומנהלה החל ממחר ובאופן חד צדדי - כשבוע בלבד לפני ראש השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הגיעו עשרות עובדים שהפגינו כנגד ההנהלה, חסמו את הכניסות לבתי החולים ואת כבישי הגישה המובילים אליהן. כתוצאה מהצעד החריף בו נקטו העובדים, הפצירה ההנהלה בקהל הרחב שלא להגיע למקום במכוניות פרטיות. בבית החולים "שערי צדק" בעיר נערכים לקבלת חולים במקום אלה שהיו אמורים להתפנות להדסה.

במשרד הבריאות פנו כבר אמש למשטרה על מנת שזו תפעל למנוע את חסימת הצירים המובילים לבתי החולים על ידי העובדים. "המשטרה מתקשה לטפל באירוע ולפתוח את ציר התנועה החסום", נמסר ממשרד הבריאות, שהודיע למגן דוד אדום על ההתרחשות במקום ומבקש מאזרחים הפונים עקב מקרים דחופים להגיע לבית החולים "שערי צדק" שנערך לפניות.

הנהלת בית החולים: "העובדים חצו את כל הקווים האדומים"

"למרות הדרישות והקריאות של ההסתדרות וועד העובדים להנהלת הדסה להיכנס למו״מ מידי, בחרה ההנהלה להתעלם מקריאות עובדי המנהלה, ונהגה בהם כאילו מדובר בעובדים שקופים, בהמשיכה את הליך השימוע לפני פיטורין של אותם 200 עובדים ויותר", מסר ועד העובדים של בתי החולים בהודעה שפרסם.

״צר לי על כי ההנהלה בחרה לא לנהל מו״מ עם העובדים ולשלח מעל ל-200 איש לביתם בערב ראש השנה החדשה כשהחגים בפתח. אנו נעשה כל שלאל ידינו על מנת שגם בזמן ההשבתה לא ייפגעו החולים״, אמר יו״ר ועד עובדי הדסה, אמנון ברוכיאן.

מהנהלת בית החולים הדסה נמסר בתגובה: "ועד עובדי המשק והמנהלה במסגרת החרפת העיצומים הלא מוצדקים שלו, ביצע צעד אלים שאינו אחראי ומקובל וחסם את הכבישים בבית החולים. הציבור מתבקש להמנע מלהגיע עם רכבים פרטיים לבית החולים. הגישה ברגל אפשרית. ההנהלה מתנצלת בפני הציבור על חציית הקווים האדומים של הוועד והפגיעה חסרת האחריות במטופלי בית החולים. ההנהלה פנתה למשטרת ישראל לפתיחת צירי הגישה לבית החולים".