60 ק"ג דגים מקולקלים הובלו באוטובוס נוסעים

עשרות קילוגרמים של דגים שהיו אמורים להגיע לרשתות השיווק ערב החג, נתפסו אתמול כשהובלו בתא מטען של אוטובוס נוסעים, ללא אחסון ראוי או קירור. נהג האוטובוס הודה כי ניסה להבריח את המשלוח מהכנרת לירושלים, ופקחי משרד החקלאות השמידו את הדגים שהיו עלולים לסכן את בריאות הציבור

משלוח הדגים שנתפס (צילום: דני אורלנסק�%9)

בעוד המוני בית ישראל נערכים לקראת ראש השנה ומסתערים על הדגים ברשתות השיווק, נראה שיש מי שמנצל לרעה את הביקוש הגדול: נהג אוטובוס נעצר בחשד שהוביל בתא המטען של רכבו, ללא קירור, כמות גדולה של דגים, שהיו אמורים להימכר בחנויות בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האוטובוס נעצר אתמול לבדיקה ביטחונית שגרתית בשעה שעשה את דרכו מטבריה לירושלים. אלא ששוטרי משמר הגבול שבדקו את הרכב בכניסה לבירה, חשדו בארגזי הקרטון הענקיים שמצאו בתא המטען של האוטובוס.

פקחי משרד החקלאות שנקראו למקום גילו בתוך הקרטונים לא פחות מ-60 קילוגרם דגים שהוברחו מהכנרת לירושלים והיו אמורים להימכר לציבור ברשתות השיווק כשהם במצב שאינו ראוי למאכל אדם, לאחר שהובלו ללא קירור ובתנאים שאינם מתאימים לאחסון דגים.

הביצים שנתפסן (צילום: משטרת מחוז י�%)

הנהג, תושב טבריה בשנות ה-40 לחייו, עוכב לחקירה שם הודה בהברחה, ואילו הדגים הועברו להשמדה. "מתפיסה לתפיסה, אנו רואים כי המבריחים משכללים את דרכי ההברחה, ובכך עלולים לסכן את בריאות הציבור", אמר רואי קליגר, מנהל היחידה לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות. "לקראת חגי תשרי אנו עדים לעלייה בניסיונות ההברחה של מוצרים מן החי".

בשבוע שעבר נעצרו שני נערים בני 17, תושבי ירושלים, בחשד כי זייפו את תאריך התפוגה של עשרות אלפי ביצים לקראת הפצתן בשווקים. הביצים שחשודות כגנובות, הדיפו ריח רע ובחקירה התברר כי שנת התפוגה שלהן היא 2010. הביצים הושמדו על ידי יחידת הפיצוח החקלאי ונגד שני החשודים יוגשו כתבי אישום.