משרד הבריאות: ילדים לא יוחסנו נגד נגיף הפוליו בבתי הספר

במשרד הוחלט למקד את המשאבים והמאמצים בסניפי טיפות החלב, לאחר שחברה מייעצת קבעה כי חיסון הילדים בבתי הספר בסמיכות לחגי תשרי אינה יעילה. היום התחסנו עוד כ-20 אלף ילדים, ומתחילת המבצע התחסנו כ-330 אלף

מבצע החיסון לא יורחב לבתי הספר (AP)

משרד הבריאות החליט היום (ו') שלא להרחיב את מבצע החיסונים "שתי טיפות" נגד נגיף הפוליו אל בתי הספר היסודיים, וזאת בשל הסמיכות לחגי תשרי וההערכה כי המהלך לא יהיה יעיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד פנו לאחרונה אל חברת ייעוץ, במטרה לבדוק את כדאיות העברת החיסונים לילדי כיתות א'-ג' לבתי הספר. התוצאות קבעו כי העברת החיסונים לא תשיג את היעד של הגברת הכיסוי או קיצור המבצע.

בין היתר נמסר כי הסמיכות לתקופת החגים והחופשות מותירים כעשרה ימים עבודה בלבד להיערכות למבצע. עוד נמסר כי פעילות האחיות יעילה פחות בבתי הספר מאשר בסניפי טיפות החלב. במשרד הבריאות אומרים עוד כי כ-84% מההורים יצטרכו להגיע ממילא לסניפי טיפת החלב, על מנת לחסן את שאר בני המשפחה וכי העתקת מבצע החיסון לבתי הספר יגרום מטרד משמעותי למהלך התקין של הלימודים.

שרת הבריאות יעל גרמן ומנכ"ל משרד הבריאות קיבלו את עמדת החברה המייעצת ולפיכך הוחלט לרכז את המשאבים ולמקד את הפעילות בתוף סניפי טיפות החלב. עד תחילת שנת הלימודים יפעלו הסניפים בשעות 08:00-20:00.

ממשרד הבריאות נמסר עוד כי היום עד שעות הצהריים התחסנו כ-20 אלף ילדים, וכי מתחילת המבצע חוסנו עד כה כ-330 אלף ילדים נגד נגיף הפוליו. "ככל שהציבור יגיע ויתחסן בימים הקרובים, נוכל לסיים את המבצע מוקדם יותר ולמגר את הפוליו מישראל", נמסר.