המואזין יקרא למתפללים: לכו להתחסן נגד פוליו

המאבק בנגיף הפוליו לא עוצר רק בטיפות החלב: לצורך עידוד האוכלוסיה המוסלמית בצפון להתחסן אף היא נגד הנגיף, יקרא היום מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' רוני גמזו למתפללים במסגדים לחסן את ילדיהם - בעזרת המואזין

המאבק בנגיף הפוליו - עכשיו גם במסגדים: במשרד הבריאות החליטו לנצל את תפילות יום השישי במגזר המוסלמי ולקרוא לאלפי המתפללים להגיע ולחסן את ילדיהם באמצעי בלתי שגרתי: בעזרת המואזין שקורא למאמינים לתפילה חמש פעמים ביום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' רוני גמזו יגיע היום לסיור בתחנות טיפות החלב בעיר עכו בהן יינתנו החיסונים נגד נגיף הפוליו כדי לפקח מקרוב על ההליך ולקרוא להורים בעיר לחסן את ילדיהם. אלא שהסיור הזה לא יהיה שגרתי, כיוון שפרופ' גמזו מתכוון לנצל את שהותו בעיר המעורבת כדי לקרוא לתושביה המוסלמים להגיע בהמוניהם לתחנות טיפות החלב ולחסן את ילדיהם נגד פוליו.

ייעזר במואזין. פרופ' גמזו (חדשות 2)

בכוונת פרופ' גמזו לחבור למואזין במסגד בעיר עכו, שמדי יום קורא למאמינים המוסלמים להגיע לתפילה - ולנצל את מערכת הכריזה במקום כדי לקרוא למתפללים להם לחסן את ילדיהם נגד הנגיף. צעד זה של משרד הבריאות בעכו בא לאחר שנגיף הפוליו התגלה גם במערכת הביוב של באקה-אל גרביה שבאזור חדרה - המיקום הצפוני ביותר בו נתגלה הנגיף עד כה. הקריאה למאמינים במסגדים באה גם עקב הרצון לעודד את האוכלוסייה הערבית להתחסן.

מתחילת המבצע הארצי לחיסון נגד פוליו שהחל ביום ראשון האחרון, התחסנו כ-300 אלף ילדים מתוך כמיליון בכל רחבי הארץ. תחנות טיפות החלב יישארו פתוחות היום, יום שישי, עד השעה 13:00 בצהריים - והורים שמעוניינים להגיע לחסן את ילדיהם יוכלו לעשות זאת. מבצע החיסונים יימשך גם בשבועות הבאים.