צפון השרון: תורי ענק לחיסון הפוליו

אל מרפאות טיפת חלב בחדרה וביישובים הסמוכים הגיעו הורים רבים כשהם מחזיקים את ילדיהם הקטנים - במטרה לחסנם מפני הנגיף. "אחרי ששמעתי שהנגיף התפשט", אמרה אחת האמהות, "לא הייתה לי התלבטות - והגעתי". עד כה התחסנו כרבע מיליון ילדים

אחרי שאתמול התגלה שם לראשונה נגיף הפוליו, המרפאות בחדרה וצפון השרון הוצפו היום (ד') בהורים וילדים שבאו לקבל את החיסון. חלק מהתושבים נזכרו בהתפרצות של מחלת הפוליו באזור לפני 25 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פחות מ-12 שעות לאחר שדווח על נגיפי פוליו בבאקה אל גרבייה הסמוכה - הגיעו ההורים המודאגים למרפאות כדי לחסן את ילדיהם. חלק מהמרפאות היו כל כך עמוסות, שהממתינים נאלצו לחכות בחוץ. 242 אלף ילדים כבר חוסנו.  בתוך כך, דווח כי הנגיף נצפה גם באופקים.

רבים מתושבי חדרה זוכרים את הפעם הקודמת שבה נגיף הפוליו את ישראל, שבה 16 ישראלים חלו ונותרו משותקים. אחד מהם הוא שי, שמתגורר בחדרה, ושחזר היום את הרגעים הקשים לפני 25 שנה, כשהיה בן 11. "קמתי מהמיטה וניסיתי ללכת כמה צעדים - ונפלתי", אמר. "לא יכולתי ללכת. אבא שלי התעורר מהמכה של הנפילה".

אם מודאגת אחרת סיפרה, כי לאחר ששמעה אמש בכלי התקשורת על התפשטות הנגיף - לא היססה והגיעה לחסן את ילדיה. "בתחילה לא הייתי בטוחה", ציינה, "אבל אחרי ששמעתי על זה בחדשות - באתי בלי שום התלבטות".

פרס חשף: "גם בני חלה בפוליו" (חדשות 2)

פרס חשף: "אחד מילדיי חלה בפוליו"

מוקדם יותר היום הגיע נשיא המדינה שמעון פרס לתחנת טיפת חלב בשכונת תלפיות בירושלים, לצפות מקרוב במבצע חיסוני הפוליו של ילדי ישראל. במהלך הביקור חשף הנשיא: "אחד מילדיי חלה בפוליו כשהיה תינוק והיה משותק במשך שנה וחצי". הנשיא קרא לכל ההורים לחסן את ילדיהם: "הודינו לאלוהים שהוא נשאר בחיים, אתם לא רוצים לעמוד בניסיון הקשה הזה".

הנשיא הגיע למקום יחד עם שרת הבריאות יעל גרמן ואנשי משרדה. "במשפחתי אחד הילדים היה קורבן של פוליו בהיותו בן 8 חודשים. היתה אז מגיפה בישראל. רעייתי סוניה ואני עמדנו שלושה ימים ולילות ליד מיטתו הקטנה של התינוק, ראינו אותו לוהט מחום ורועד מכאבים ועמדנו חסרי ישע. אני לא מאחל לאף אחד שיעבור שלושה ימים ולילות כאלה".

"אני חושב ששנינו התפללנו לאלוהים, למה הוא לא עשה לנו את זה במקום לתינוק, אבל זה לא ניתן להחלפה. הוא עבר את המשבר, אבל במשך שנה וחצי היה משותק בפלג גופו התחתון. הודינו לאלוהים שהוא נשאר בחיים, הגוף שלו גבר והוא יצא מזה שלם ובריא", סיפר.