עובדת שב"כ חלתה בטרשת נפוצה ותובעת הכרה כנכה

עובדת לשעבר דורשת שיכירו בה כנכת משרד הביטחון, לאחר שחלתה בטרשת נפוצה במהלך עבודתה. "לשכת ראש השב"כ הייתה סיר לחץ, היו מקרים שבהם לא ישנתי שני לילות רצופים", כתבה העובדת בתצהיר

טוענת: "חליתי בשל הלחץ". אילוסטרציה (חדשות 2)

בכירה לשעבר בלשכת ראש השב"כ תובעת הכרה כנכת משרד הביטחון, לאחר שחלתה בטרשת נפוצה במהלך עבודתה. לדבריה, הלחץ הרב בעבודתה הוא שגרם למחלתה, שמקשה עליה לעבוד ולתפקד כיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדת הצהירה כי בתקופת עבודתה, "לשכת ראש השב"כ הייתה סיר לחץ, כך שהאחריות הייתה רבה אף יותר". לדבריה, העבודה כללה שעות ארוכות וחייבה את זמינותה במשך 24 שעות ביממה. היא הוסיפה, כי העומס היה רב מהרגיל בגלל מעבר של עובדת אחרת בלשכה לתפקיד אחר מבלי שהובאה מחליפה.

הבכירה סיפרה כי הייתה אחראית על נושאים רבים ומסווגים, וכי הושפעה מתמונות קשות מזירות פיגועים וממבצעים של שירות הביטחון הכללי. "כל פיגוע היה הופך את הלשכה לחדר מלחמה", הסבירה העובדת לשעבר. "היו מקרים בהם לא ישנתי שני לילות בגלל פיגוע שהוביל אחריו למבצע חיסול", אמרה. "לא עזבתי את הלשכה לרגע".

עורך הדין אלי סבן (יח"צ)

בתצהיר שהגישה באמצעות בא כוחה עורך הדין אלי סבן, סיפרה האישה על התפתחות המחלה: "התחלתי לסבול מהפרעות בראייה. חשבתי כי הדבר נגרם מעייפות ועבודה מרובה. פניתי לבדיקה אצל רופאת עיניים, והיא שלחה אותי לבדיקת MRI. בבדיקה עלה כי יש סימנים ראשוניים למחלת הטרשת הנפוצה".

הבכירה לשעבר, שכיום עובדת בחצי משרה בלבד בשל מצבה הבריאותי, סיפרה כי המחלה גורמת לה "עייפות רבה, חולשה פיזית, קשיי זיכרון וקשיי דיבור, קושי בעמידה ממושכת, קושי בסחיבת ציוד קל וקושי בטיפול בילדים". היא סיכמה כי אין לה ספק שמחלתה היא תוצאה של תנאי עבודתה. עורך הדין אלי סבן סירב להגיב על הדברים.