הרגשתם? זה הקיץ הכי נעים מזה 7 שנים

מזג האוויר השבוע יהיה חם ואופייני לעונה, ועומסי החום יהיו בינוניים-כבדים. עם זאת, לקראת סוף חודש אוגוסט, החודש החם בשנה, כבר ניתן לומר: זה הקיץ הכי נעים שהיה כאן מזה 7 שנים - וכנראה שעוד נתגעגע

שבוע אחרון חם - אבל לא נורא (רויטרס)

האם עוד נתגעגע לקיץ 2013? השבוע האחרון של החופש הגדול נפתח במגמת ירידה בטמפרטורות והקלה בעומסי החום. מגמה זו אפיינה את רוב העונה החמה שמתקרבת אל סופה - ונחשבת לעונת הקיץ הכי נעימה שהייתה כאן מאז 2006, למרות שאולי זה לא ניכר בסוף השבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום מעונן חלקית עד בהיר והטמפרטורות ירדו מעט. בקצרין 31 מעלות, בחיפה 29, בתל אביב ובירושלים 31 מעלות בשעות הצהריים, בבאר שבע 34 ובאילת היו 41 מעלות. מחר תורגש הקלה נוספת בעומס החום, בשלישי התחממות מחודשת, ברביעי ובחמישי לא יחול שינוי בטמפרטורות ועומסי החום יהיה בינוניים עד כבדים.

הקיץ הכי נעים ב-7 השנים האחרונות

עם זאת, ולמרות שחם לנו כמקובל בקיץ, ניתן כבר לומר שעונת הקיץ האחרונה היא נעימה ונוחה באופן יחסי. למעשה, הייתה זו עונת הקיץ הכי פחות חמה מזה 7 שנים ששברה את הרצף שבו כל קיץ היה חם יותר מקודמו. מדובר במעין "היפוך מגמה" של העשור האחרון בו העונה החמה רק נעשית מחמה ומייגעת יותר מדי שנה.

ומה הסיבה לכך? טמפרטורת הים. גושי האוויר המגיעים מהים הם אלה ש"קובעים" איך אנחנו נרגיש. מכיוון שטמפרטורת המים בים התיכון קטנה במעלה עד חצי מעלה משלושת הקיצים האחרונים, זה משפיע על מזג האוויר שהוא חם, אבל פחות ממה שאנחנו רגילים בתקופה זו של השנה.