הורים מודאגים: "התלבטנו, אבל בסוף באנו לחסן"

המבצע הארצי לחיסון הפוליו החל הבוקר, והורים מהוססים הגיעו עם ילדיהם לסניפי טיפת חלב ברחבי הארץ. "הייתי בדילמה אבל בסוף עשינו את זה", סיפר אבי. "מעדיפים להיות שקטים", אמרה אחת האמהות

מבצע החיסונים הארצי "שתי טיפות" נגד נגיף הפוליו החל בשעה 08:00 הבוקר (א') כשלמעלה מאלף תחנות טיפת חלב נפתחו בציפייה שההורים יביאו את ילדיהם כדי לקבל את החיסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אך בין מאות ההורים שהגיעו הבוקר לתחנות השונות, היו גם כאלה שהתחרטו ובחרו לעזוב את המקום גם ללא החיסון. "התלבטתי כמה דקות, הייתי בדילמה אבל בסוף עשינו את זה", סיפר אבי שהגיע עם בנו לטיפת חלב ברמת גן. "לא ידעתי שהחיסון הוא נגד נשיאה והפצה, הטעו אותי, לו ידעתי לא הייתי מחסן".

הורים נוספים טענו כי חששו להגיע, אך הביע לבסוף אמון במשרד הבריאות. "אנחנו מעדיפים לסיים עם זה ולהיות שקטים", סיפרה רינת, אם לילדה שהגיעה גם היא הבוקר להתחסן. "אנחנו סומכים שמי שמטפל בנו יודע מה הוא עושה".

"לא היתה התלבטות, העדפתי ללכת על בטוח", סיפרה ימית שהקדימה להגיע עם בתה מיד עם פתיחת מבצע החיסונים. "למרות הדיווחים שהיו בכלי התקשורת לא חששתי להגיע לכאן ולחסן את בתי".

ההורים עדיין מודאגים (רויטרס)

במשרד הבריאות מבהירים גם היום כי להורים אין סיבה לחשוש להגיע ולחסן את ילדיהם. "בישראל הופיע נגיף פוליו פראי, אשר עלול לגרום לשיתוק ואף למוות. הסיכון מהמחלה הוא אמיתי ומוחשי ולא צפוי להיעלם אם הילדים לא יחוסנו. מטרת החיסון למנוע נשאות ותחלואה בפוליו", הבהירו.

מבצע החיסונים שהחל בשבועות האחרונים באזור הדרום הורחב לכלל רחבי הארץ - זאת לאחר שרידים של הנגיף נמצאו גם באזור המרכז. עד כה חוסנו 60 אלף מילדי הדרום המהווים כ-60% מהיעד שהגדירו תחילה במשרד הבריאות.

במקביל, הגישה עמותת "איזון חוזר" עתירה לבג"ץ נגד הרחבת מבצע החיסונים. לטענת עורך הדין דן אשכנזי המייצג את העמותה, על משרד הבריאות להשהות את המבצע עד לפרסום המידע המלא אודות הסיכונים הכרוכים בו.