באילו שכונות יש הרבה שטח ירוק?

כמה תהיו מוכנים לשלם תמורת דירה חדשה שמשקיפה לנוף ירוק? הפרויקטים החדשים בדרך כלל צפופים ועתירי בטון ומלט, אבל יש כמה שכונות שבהן עוד אפשר לראות תמונה פסטורלית מהחלון. היכן?

את צמד המלים "שטחים ירוקים" תשמעו כמעט בכל משרד מכירות של פרוייקט חדש. מלבד הקירות והמיקום הרוכשים של היום מחפשים לראות ירוק בעיניים. אז היכן תוכלו לראות מהמרפסת החדשה נוף ירוק ופסטורלי?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישנן ערים בהן יש הרבה יותר שטחים ירוקים מהמלצות המינימום של משרד הפנים. השכונה הכי ירוקה בארץ היא שכונת מצליח ברמלה - פי 3 שטחים ירוקים לנפש מהמלצת המינימום של משרד הפנים. במקום השני נמצאת שכונת כפר סבא הירוקה, שם לכל תושב יהיו 15.5 מ"ר של שטחים ירוקים מתחת לבית, ומיד לאחריה - השכונה הירוקה ביבנה.

במקום הרביעי נמצאת שכונת עיר ימים בנתניה, כבר היום אחת השכונות הגדולות בעיר. במקום החמישית שכונת קריניצי החדשה ברמת גן, אחרי הפארק בחדרה ואחריה שכונת קריית היובל באור עקיבא. מעבר לאיכות החיים לירוק יש מחיר: הדירות שפונות לפארקים מתומחרות ב-5% עד 10% יותר מהמחיר בגלל הנוף, וגם יש לזכור שהפארקים לרוב מושכים בני נוער רועשים בשעות הקטנות של הלילה בתקופות הקיץ והחופשות מבית הספר.