הערב: שרת הבריאות גרמן תענה על שאלות הגולשים

בריאיון ראשון לאחר ההכרזה על ההחלטה לחסן את כל ילדי ישראל נגד נגיף הפוליו, תגיע שרת הבריאות יעל גרמן לאולפן "פגוש את העיתונות" ותתייחס לסוגיה. גולשי חדשות 2 מוזמנים לשלוח לשרה גרמן שאלות דרך עמוד הפייסבוק

השרה עונה על שאלות. יעל גרמן (ורדי כהנא)

בעקבות הודעת משרד הבריאות אמש (ו') על הרחבת מבצע חיסון הפוליו לכל רחבי הארץ, תגיע הערב (שבת) שרת הבריאות יעל גרמן ל"פגוש את העיתונות" לריאיון ראשון בנושא, והגולשים מוזמנים לשלוח לה שאלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גרמן צפויה להרחיב בנוגע להחלטה לחסן את כל ילדי ישראל נגד הנגיף ותספר האם ישנה כוונה לחייב את כל ההורים לחסן את ילדיהם. את השאלות אל השרה גרמן, כולל שאלות וידאו, מוזמנים הגולשים להעלות לעמוד הפייסבוק של חדשות 2או לעמוד הפייסבוק של פגוש את העיתונות.  

20 אלף חוסנו בארבעה ימים

מבצע חיסון ארצי (AP)
בדיון שהתקיים אמש בראשות שרת הבריאות ובהשתתפות אנשי המקצוע של המשרד וחברי ועדת הפוליו, הוחלט כי לנוכח דגימות הביוב מהשבוע האחרון, שמצביעות על הימצאותו של הנגיף בבדיקות שנערכו במספר מתקני טיהור שפכים - יש להרחיב את המבצע.

במסגרת מבצע "שתי טיפות" שהחל בדרום הארץ, התחסנו עד כה בארבע ימי חיסון כ-20 אלף ילדים, המהווים כ-20% מאוכלוסיית היעד לחיסון באיזור. בתחילת השבוע התייצבו בטיפות החלב כ-4,000 ילדים ב-67 יישובים בדרום. רוב ההורים שיתפו פעולה, ואחרים ביקשו לחשוב שנית על החיסון.

שרת הבריאות גילתה כי בחלק מהיישובים בדרום נרשמה נסיגה של הנגיף. "אנחנו כבר רואים מקומות שהווירוס גווע ונעלם, ולכן לא ממהרים לרוץ לחסן את כל המדינה", אמרה שרת הבריאות. "בבדיקה שנייה באשקלון לא נמצא הנגיף בכלל, בניגוד לבדיקה הראשונה. בקריית גת הנגיף כמעט דעך". עם זאת, בחלק מהיישובים הנגיף עדיין אותר. לדברי גרמן, מדובר בעיקר ביישובים הבדואים תל שבע ורהט.