משרד הבריאות בוחן: גיל שתיית האלכוהול יועלה ל-21

טיוטה שהוגשה למנכ"ל המשרד פרופ' רוני גמזו, כוללת בתוכה מספר סעיפים שעניינם מלחמה בנגע האלכוהול בקרב צעירים. בין היתר, ייבחן מחדש איסור מכירת אלכוהול אחרי השעה 23:00 וייבדק האם יש מקום להטיל אחריות על בעלי פאבים שבלייניהם היו מעורבים בתקריות אלימות או בתאונות

האם גיל המינימום המותר לשתיית אלכוהול יעלה ל-21? על פי אחת ההמלצות של משרד הבריאות - זו בהחלט התכנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טיוטה של תכנית מיוחדת שהוגשה בימים האחרונים למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, כוללת בתוכה את הסעיף הראשון והמעניין מכול: העלאת הגיל המותר לשתיית אלכוהול מ-18 כיום ל-21, כפי שמקובל מאוד במקומות אחרים בעולם.

סעיף נוסף קובע כי יש להטיל אחריות על בעלי פאבים ומועדונים במקרה של מעורבות בליינים שיכורים בתאונות ומקרי אלימות. כלומר, אם בעל הפאב מזהה שהבליין כבר שיכור - אסור יהיה למכור לו עוד אלכוהול. זאת למרות שהדבר מנוגד לאינטרס הכלכלי שלו. אם בכל זאת ימכור והבליין יהיה מעורב בתאונה או אלימות, תוטל האחריות גם על בעל הפאב.

הצעה נוספת שתיבחן היא התקנת מנגנון שמונע התנעת הרכב במקרה של שכרות, שיותקן ברכבים של אנשים שכבר נתפסו נוהגים תחת השפעת אלכוהול. נוסף על האמור, ייבחנו מחדש שני סעיפים ובהם יעילות איסור מכירת אלכוהול אחרי השעה 23:00 וכן העלאת מחירי האלכוהול כאמצעי לצמצום מספר תאונות הדרכים.

בשולי הדברים ייאמר כי בתקופה האחרונה הוגשה לסל התרופות של השנה הקרובה תרופה חדשנית, "סלינקרו", שמפחיתה את החשק לאלכוהול.