נתונים מעודדים בדרום הארץ: ירידה בכמות נגיפי הפוליו

בקריית גת נרשמה ירידה בבדיקות שנערכו, בבאר שבע התייצבות ובאשדוד – אין נגיפים כלל. במקביל, נמשך מבצע החיסונים באזור הדרום והוא עומד ביעדיו. בצפון ובמרכז נערכות בדיקות על מנת לדעת אם התפשטות נגיף הפוליו נבלמה והאם צריך להרחיב את מבצע החיסונים

תוצאות מעודדות למאבק בהתפשטות הפוליו: בקריית גת נרשמה באחרונה ירידה בכמות הנגיפים שנמצאה בבדיקות שנערכו. קריית גת היא הגבול הצפוני של מבצע החיסונים שיצא אתמול לדרך, והנתון אודות ירידת כמות הנגיפים עשוי לרמז שההתפשטות אולי נבלמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בבאר שבע, רהט ותל שבע - מוקד ההתפרצות - נמדדה כמות הנגיפים, ושם נרשמה התייצבות. באשדוד שבה נמצאו נגיפים לפני כחודש וחצי, אין כרגע נגיפים כלל, והיא נמצאת מחוץ למבצע החיסונים.

שרת הבריות גרמן באחד ממוקדי החיסונים בדר (רוני מרדכי)

הנתונים האלו מעניינים ומעודדים, אבל חשוב לסייג - בימים האחרונים נלקחו דגימות גם ממרכז הארץ ומצפון הארץ. למעשה, 90% משטח מדינת ישראל מנוטר כרגע, ותוצאות הבדיקה יגיעו תוך יומיים או שלושה. על פי התוצאות יוחלט אם ההתפשטות נבלמה או שמא מרחיבים את מבצע החיסונים לכל רחבי הארץ.

רק היום חוסנו בדרום הארץ 4,100 ילדים. מתחילת המבצע התחסנו כ-10,000 ילדים מתוך 150,000 ילדי הדרום שאמורים להתחסן. על פי הפרופסור איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור, ישנה היענות טובה ומבצע החיסונים עומד ביעדיו.