משאית עם 2 טונות עופות רקובים נמלטה בקריית טבעון

אנשי השירותים הווטרינריים העירוניים עצרו בקריית טבעון משאית שהכילה 2 טונות בשר עוף, שהוחזקו בטמפרטורה הגבוהה ב-31 מעלות מעל המותר - וקבעו כי המזון מקולקל ויש להשמידו. הנהג נמלט מהמקום עם הסחורה המקולקלת, ובשירותים הווטרינריים קוראים לגלות ערנות: "החשש הוא שהעופות ישווקו, ויגרמו למחלות"

העופות המקולקלים (ד"ר שי רודריג)

נהג משאית שהוביל 2 טונות של בשר עוף רקוב ממשחטת "ריינה" נמלט בצהריים לאחר שאנשי השירותים הווטרינריים העירוניים, שעצרו את המשאית בקריית טבעון, קבעו שיש להשמיד את הבשר. זו הפעם החמישית בשבועיים האחרונים בה נתפסה משאית שמובילה מזון מקולקל לרשתות השיווק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשאית הגיעה לבדיקה שגרתית של הבשר בשירותים הווטרינריים העירוניים, בה התברר כי 16 אלף מנות המזון שבמשאית נשמרו בטמפרטורה של 13.5 מעלות, במקום מינוס 18 כנדרש. הווטרינר קבע כי הבשר לא ראוי למאכל אדם, ובזמן ההמתנה להמשך הליך השמדת העופות, התניע הנהג את המשאית וברח מהמקום.

בשירותים הווטרינריים העירוניים קראו לבעלי החנויות לא לקבל עופות ללא תעודת משלוח חתומה, ולציבור לגלות עירנות. "החשש הוא שהעופות ישווקו, ויגרמו למחלות אם מישהו יאכל מהם", הסביר דוקטור צחי צורי, מנהל השירות הווטרינרי העירוני בקריית טבעון. "הודענו כבר למשרד החקלאות ואף ניסינו לפנות למשחטה ולמנהליה, אולם עד כה המשאית מסתובבת כשעליה מוצרים אשר אינם ראויים למאכל אדם, ואין לנו שליטה עליה".