אלפי ילדים בדרום חוסנו נגד פוליו: "מרגיש שזה יכול להגיע גם אלייך"

4,000 ילדים התחסנו היום לפוליו ב-67 יישובים בדרום. האחיות עודדו את הילדים והדריכו את ההורים המודאגים, ובמשרד הבריאות נערכים לחיסונים נוספים. האחות המפקחת בבאר שבע מחסנת ללא הפסקה: "ההיענות יפה"

המבצע לחיסון הילדים לפוליו בעיצומו: עד השעה 15:00 התחסנו היום (ב') כ-4,000 ילדים ב- 67 יישובים בדרום. מאות הורים התייצבו בתחנות השונות בין קריית גת למצפה רמון, יחד עם ילדיהם. רוב ההורים שיתפו פעולה, ואחרים ביקשו לחשוב שנית על החיסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני סומכת על משרד הבריאות, איך ששמענו שצריך לבוא לחסן את הילדים כדי שלא יהיה חשש באנו ישר", סיפרה אחת האמהות. הורה נוסף אמר: "כשאתה שומע שכל כך הרבה נדבקים בקרב ילדים, אז אתה מרגיש שזה יכול להגיע גם אלייך, זה לא דבר חיובי".

צביה ירדן, האחות המפקחת על טיפת חלב בבאר שבע והסביבה, חיסנה ילדים החל מהשעה 7:00 בבוקר, וקוראת להורים נוספים להגיע. "ההיענות יפה מאוד, חלקם חוששים מהחיסון ושואלים שאלות אבל הרוב מתחסנים", סיפרה האחיות בריאיון לתכניתנו "שש עם".

לדבריה, האחיות משקיעות זמן רב בהסברה והדרכה. "תגיעו לתחנות להתחסן, התחנות פתוחות רובן מ-08:00 בבוקר עד 20:00 בערב, ונשמח לראות אתכם פה עם פנקסי חיסונים וסבלנות", סיכמה.

השרה גרמן בסיור בתחנות, היום (רוני מרדכי)

שרת הבריאות: "יש מקומות בהם הווירוס גווע"

חלק מהמשפחות שהגיעו הבוקר לתחנות טיפת חלב בדרום הארץ ביום הראשון של מבצע החיסונים פגשו פנים אל פנים את שרת הבריאות יעל גרמן. השרה עברה בין התחנות ביישובים השונים ונראתה מרוצה. לדבריה, אין היסטריה בקרב ההורים, והצוותים בתחנות ערוכים ומוכנים למבצע.

במשרד הבריאות אומרים כי הם ערוכים למבצע עם 500 אלף חיסונים, ואם תתקבל החלטה לחסן את כל המדינה ישלחו לישראל עוד 50 אלף מנות. "אני לא יודעת מה הסיכוי שזה יתרחב", אמרה הבוקר גרמן. "אנחנו שולחים כל הזמן ממצאים למעבדות לבדוק אם הווירוס מתפשט".

3,500 ילדים כבר חוסנו (AP)

שרת הבריאות גילתה כי בחלק מהיישובים בדרום נרשמה נסיגה של הנגיף. "אנחנו כבר רואים מקומות שהווירוס גווע ונעלם, ולכן לא ממהרים לרוץ לחסן את כל המדינה", אמרה שרת הבריאות. "בבדיקה שנייה באשקלון לא נמצא הנגיף בכלל, בניגוד לבדיקה הראשונה. בקריית גת הנגיף כמעט דעך". עם זאת, בחלק מהיישובים הנגיף עדיין אותר. לדברי גרמן, מדובר בעיקר ביישובים הבדואים תל שבע ורהט.