שרת הבריאות בוחנת את מבצע החיסונים מקרוב: "אין היסטריה בתחנות טיפת חלב"

יעל גרמן מסיירת בתחנות טיפת חלב בהן ניתנים חיסונים נגד פוליו. "התור הארוך ביותר שראיתי היה של 10 אנשים", אמרה לחדשות 2 באינטרנט. "הייתי צריכה להסביר לאנשים את הצורך בחיסון, אבל לא ראיתי בהלה". לדבריה, בחלק מהבדיקות ביישובים כבר נרשמה נסיגה בהתפשטות הנגיף

שרת הבריאות בדרום הבוקר (רוני מרדכי)

חלק מהמשפחות שהגיעו הבוקר לתחנות טיפת חלב בדרום הארץ ביום הראשון של מבצע החיסונים נגד פוליו פגשו פנים אל פנים את שרת הבריאות יעל גרמן. השרה עברה בין התחנות ביישובים השונים ונראתה מרוצה. לדבריה, אין היסטריה בקרב ההורים, והצוותים בתחנות ערוכים ומוכנים למבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האווירה כאן טובה ונחמדה, הסדר מופתי", אמרה גרמן לחדשות 2 באינטרנט אחרי סיור בתחנות ברהט ובלהבים, בדרך לבאר שבע. "הארגון של אנשי המחוז בלתי רגיל - אני מסירה בפניהם את הכובע. אני רואה כאן אנשים שהתגייסו, והכל מתקתק. זה לא מובן מאליו שהאחיות עובדות ונרתמות בקיץ לעבודה משמונה בבוקר עד שמונה בערב".

מתחסנים הבוקר בקריית גת (רוני מרדכי)

לא רק עם הצוותים משוחחת גרמן, אלא גם עם הילדים שבאו להתחסן ועם הוריהם, שמפנים גם לשרת הבריאות שאלות. "פגשתי ברהט הורים שלא הבינו מדוע הם צריכים להתחסן בפעם השנייה בתוך חודשיים", סיפרה גרמן. "הייתי צריכה להסביר את זה, אבל לא ראיתי בשום מקום בהלה. אנשים מבינים שצריך להגיע ומבינים שלא מדובר במחלה שהתגלתה ושאין אנשים שחולים - זו תרופת מנע".

500 אלף חיסונים

לדברי שרת הבריאות, היא לא ראתה עומס גדול מדי בתחנות. "אין תורים", אמרה. "בלהבים היו עשרה אנשים - זה היה הארוך ביותר. יש היענות אבל הכל בנחת, אין היסטריה".

במשרד הבריאות אומרים כי הם ערוכים למבצע עם 500 אלף חיסונים, ואם תתקבל החלטה לחסן את כל המדינה ישלחו לישראל עוד 50 אלף מנות. "אני לא יודעת מה הסיכוי שזה יתרחב", אומרת הבוקר גרמן. "אנחנו שולחים כל הזמן ממצאים למעבדות לבדוק אם הווירוס מתפשט".

שרת הבריאות מגלה כי בחלק מהיישובים בדרום נרשמה נסיגה של הנגיף. "אנחנו כבר רואים מקומות שהווירוס גווע ונעלם, ולכן לא ממהרים לרוץ לחסן את כל המדינה", אמרה גרמן. "בבדיקה שנייה באשקלון לא נמצא הנגיף בכלל, בניגוד לבדיקה הראשונה. בקריית גת הנגיף כמעט דעך". עם זאת, בחלק מהיישובים הנגיף עדיין אותר. לדברי גרמן, מדובר בעיקר ביישובים הבדואים תל שבע ורהט.