מבצע החיסון לפוליו יוצא לדרך

משרד הבריאות צפוי להכריז היום על מבצע חיסון נרחב נגד נגיף הפוליו, לאחר שהחלטה בנושא התקבלה כבר בסוף השבוע. עדיין לא ברור האם רק ילדי הדרום, שם נמצאו שרידי הנגיף, ייקראו להתחסן או שהמבצע יקיף גם חלקים נוספים בארץ

מה יהיה היקף מבצע החיסון? (רויטרס)

כחודשיים לאחר ששרידי הפוליו הראשונים התגלו במערכות ביוב של יישובים בדרום הארץ, היום (א') צפוי משרד הבריאות להכריז על מבצע חיסון רחב היקף של ילדי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע אושרה במשרד הבריאות ההחלטה לפתוח במבצע החיסונים, שתוכנן בתחילה להקיף כ-200 אלף ילדים עד גיל 9 המתגוררים באזור הדרום, אך ייתכן ויורחב לאזורים נוספים. במסיבת עיתונאים שיקיימו בכירי המשרד היום בצהריים, יוצגו הממצאים שנאספו עד כה בנוגע להימצאות הנגיף בישראל.

החיסון נגד ניגף הפוליו ניתן בטיפות שבהן נגיף מוחלש, זאת כדי להגן על מבוגרים שאינם מחוסנים. ילדים שבמשפחתם יש בעלי מערכת חיסונית מוחלשת, מחשש כי הנגיף המוחלש שבחיסון יגרום בעצמו להתפרצות המחלה.

בשבוע שעבר הגיעה לישראל משלחת של ארגון הבריאות העולמי, על מנת לפקח בקרוב על הטיפול בנגיף שנמצא. בנוסף פרסם הארגון הודעה לפיה "ארגון הבריאות העולמי מעריך את הסכנה של התפשטות בינלאומית של מחלת הפוליו מישראל למדינות נוספות כבינונית-גבוהה, וממליץ לכל התיירים למדינות שנפגעו מהמחלה להתחסן באופן מלא נגד פוליו".

במדגם שערך משרד הבריאות בשבוע שעבר בקרב ילדי הדרום נמצאו 23 ילדים, כולם בני פחות מעשר שנים, הנושאים בגופם את נגיף הפוליו. המשמעות של הנתון הזה היא כי ייתכן ש-2.5% מילדי הדרום הם נשאי הנגיף.