"החלטה סופית על החיסונים - בשבוע הבא"

במשרד הבריאות אומרים היום כי טרם התקבלה החלטה סופית לגבי מבצע החיסון של ילדי הדרום נגד נגיף הפוליו. "אנחנו צריכים לקבל תוצאות של בדיקות נוספות ורק אז נחליט", הבהיר ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו

משרד הבריאות נערך לחיסון 200 אלף ילדים בדרום הארץ נגד נגיף הפוליו, אך בכירים במשרד טוענים היום (ד') שעדיין לא התקבלה החלטה סופית באשר להיקף מבצע החיסונים ולגבי הוצאתו אל הפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבועות האחרונים התגלו שרידים של הנגיף בגופם של כ-20 מתושבי הדרום ובשל כך הוחלט כי חיסון יינתן לכל ילדי הדרום עד גיל 9, גם כאלו שכבר קיבלו את החיסון במסגרת שגרת החיסונים שלהם.

הבוקר אמר לחדשות 2 פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, כי "עדיין לא הוחלט סופית האם בכלל לצאת למבצע הזה. אם זה יחל אני מניח שזה יקרה בשבוע הבא".

במשרד הבריאות גם טרם החליטו מי ייחשב תושב הדרום ומתי בדיוק יינתן החיסון. "אנחנו צריכים לקבל נתונים נוספים לפני שיוחלט על היקף המבצע ואם בכלל יתקיים", הבהיר פרופ' גרוטו.

לדבריו, "כבר לפני חודש קיבלנו החלטה להיערך למבצע והבאנו חיסונים, אבל במקביל התחלנו לערוך בדיקות לילדים ומבוגרים מהדרום. עדיין לא הסתיים תהליך הבדיקות, ברגע שיתקבלו התוצאות נוכל לקבל החלטה סופית בעניין".