בקרוב: אזהרות גם על בקבוקי אלכוהול

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום תקנות הקובעות כי על משקאות אלכוהול ובפרסומות לאלכוהול תופיע אזהרה. על פי התקנות, הכיתוב במשקאות שבהם שיעור האלכוהול גבוה מ-15.5% צפוי להזהיר מפני צריכה מופרזת המשקה

חדש: אזהרות גם על בקבוקי אלכוהול (AP)

אחרי הסיגריות - מעתה אזהרות גם על אלכוהול. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ג') את התקנות המסדירות את הגבלת השיווק והפרסומות של משקאות אלכוהוליים - ולפיהן על בקבוקי אלכוהול ובפרסומות לאלכוהול תופיע אזהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקנות קובעות כי על בקבוק משקה, ששיעור האלכוהול בו גבוה מ-15.5%, יופיע הכיתוב הבא: "אזהרה: צריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות!". על בקבוקי המשקה ששיעור האלכוהול בהם הוא עד 15.5% יופיע הכיתוב: "אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להימנע משתייה מופרזת".

כמו כן אישרה הוועדה את הסעיפים הנוגעים לפרסום אלכוהול, הקובעים כי בפרסומות בכתב, האזהרה תופיע בצבע בולט הנוגד את רקע הפרסומת, וגודלה יהיה לפחות 5% משטח הפרסומת. בפרסום בעל פה תושמע אזהרה בעוצמת קול שאינה נמוכה מזו של הפרסומת ובהקראה ברורה.

ממשרד הבריאות נמסר כי "התקנות הללו מיושמות במדינות רבות בעולם, במטרה להוריד צריכה מופרזת של אלכוהול בקרב הציבור ולשמור על בריאות הציבור".