הרב איסקוב שב להכרתו ודיבר: "לא מפחד"

שיפור ניכר חל במצבו של שליח חב"ד הרב עובדיה איסקוב, שנורה בשבוע שעבר על ידי אלמונים ברוסיה ומאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבי"ח בילינסון. "כל הזמן קורים שם דברים כאלו", סיפר הרב לאחר שהתעורר, "בסוכות זרקו פצצה למקווה של הנשים בבית הכנסת". למרות זאת הוא רוצה לשוב לעיר: "יש שם קהילה טובה"

שיפור ניכר חל במצבו של שליח חב"ד הרב עובדיה איסקוב, שנורה בשבוע שעבר על ידי אלמונים ברוסיה ומאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבי"ח בילינסון. ד"ר איליה קגן, המטפל ברב איסקוב אמר כי "הרב נמצא בהכרה מלאה ומצבו מוגדר כעת קל עד בינוני". הרב כבר מסוגל לדבר והצליח לספר מעט ממה שעבר עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל הזמן קורים שם דברים כאלו", סיפר הרב לאחר שהתעורר על האווירה האנטישמית בעירו, "בסוכות זרקו פצצה למקווה של הנשים בבית הכנסת, על הבית שלנו זרקו אבן גדולה, ועכשיו מה שעשו לנו". הרב ציין כי הוא ובני ביתו אינם חיים בפחד משום שהם רגילים לחיים בעיר, ואף הוסיף כי הוא רוצה מאוד לחזור לשליחות, "יש שם קהילה טובה, הרבה מאוד משפחות".

הרב איסקוב מאושפז מאז יום חמישי במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים. לדברי ד"ר קגן, רופא בכיר במחלקת טיפול נמרץ שטיפל ברב במהלך הטסתו לארץ סיפר כי "הרב יצא מכלל סכנת חיים, מצבו מוגדר כעת קל עד בינוני. הוא בהכרה מלאה ונושם בכוחות עצמו. בשלב זה יישאר במחלקת טיפול נמרץ כללי להשגחה".

"מתרגש לראות את השיפור במצבו"

"כשהגענו לרוסיה המשפחה של הרב קיבלה את הדיווח שאנחנו טסים לבילינסון", סיפר ד"ר קגן, "אני נורא מתרגש לראות כיצד המצב של הרב משתפר, לאחר שראינו אותו מורדם ומונשם אחרי הניתוח ברוסיה. הטסנו אותו במסוק לשדה התעופה ותוך 3-4 שעות כבר היינו בארץ".

"זרקו על ביתי אבן" (דוברות בילינסון)

כאמור, ביום חמישי הוטס הרב עקב פציעתו והועבר לבית החולים במצב קשה כאשר הוא נתון בסכנת חיים. צוותים רפואיים רבים טיפלו ברב עד לייצוב מצבו בכלל זה: צוות הטראומה של בית החולים שכלל את ד"ר אולג קמינסקי וד"ר דוד אהרונוביץ שניתח וייצב את מצבו.

הרב הועבר לישראל במטוס רפואי של זק"א ועליו צוות רופאים בכירים. "מדובר בטיסה מאוד מורכבת, הרב עדיין מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה, במשך כל הטיסה צוות הרופאים לא הפסיק לרגע לטפל ברב", סיפר מתי גולדשטיין, ראש אגף מגן בזק"א. "אמבולנס שהמתין סמוך למסלול הנחיתה פינה אותו לבית החולים".