משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש בקונדומים מזויפים

28 אריזות של קונדומים מזויפים נתפסו בפיצוציה בראשון לציון על ידי פקחי משרד הבריאות, שם מזהירים מפני שימוש בקונדומים תחת המותג Durex extra safe, שאינם משווקים על ידי היבואן המקורי ועלולים שלא להגן מפני HIV ומחלות מין

אריזת הקונדומים המזויפים שנתפסה (רויטרס)

זהירות, קונדומים מזויפים: בחיפוש שערך האגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות באחת הפיצוציות בראשון לציון ביום רביעי האחרון, נתפסו 28 אריזות של קונדומים החשודים כמזויפים. במשרד הבריאות מזהירים מפני שימוש בקונדומים מאותו מותג שנתפס מחשש כי אינם מגנים מפני נגיף ה-HIV ומחלות מין נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקונדומים שנתפסו נמכרו תחת המותג ,Durex extra safe אך הם אינם מקוריים ולא נמכרים על ידי היבואן הרשמי של חברת דורקס. האריזות שנתפסו הן בצבע כחול ומכילות שלושה קונדומים כל אחת. על אריזות הקונדומים רשום מספר האצווה 0010124442, ותאריך הייצור המוטבע עליהן הוא 03-2011. תאריך התפוגה המופיע על האריזה: 02-2016.

על צידי האריזות מופיע כיתוב שגוי בשפות אנגלית ועברית: "WORDS'S NO.1" ו-"עוצוב" במקום "עיצוב". הקונדומים החשודים נלקחו לבדיקת משרד הבריאות והם ייבדקו על ידי יחידת האכיפה על מנת לבחון את טיבם.

במשרד הבריאות מדגישים כי לא ברור מה השלכות של השימוש בקונדומים אלה ולכן מזהירים מפני רכישת קונדומים. עוד הוסיפו במשרד כי הקונדומים עלולים שלא להיות יעילים כאמצעי מניעה, ועלולים שלא לספק הגנה מספקת מפני מחלות המועברות במגע מיני כגון HIV. המשרד ממליץ לציבור לגלות ערנות ולוודא שקונדומים הנרכשים בפיצוציות, מכולות, חנויות נוחות ומחוץ לבתי מרקחת ורשתות הפארמה הינם מקוריים.