שליח חב"ד מאושפז בישראל: "נשקפת סכנה לחיי הרב איסקוב"

בבית החולים בילינסון נאבקים על חייו של שליח חב"ד בדרבנט שברוסיה הרב עובדיה איסקוב, לאחר שנורה בידי אלמוני בעירו, ייתכן בשל אנטישמיות. "אנחנו אופטימיים, אנשיו נמצאים לצדו", אמר הרופא שמטפל בו. הלילה הוא הוטס לישראל מרוסיה

לאחר שהלילה הועבר בטיסה מרוסיה לישראל, בבית החולים בילינסון נלחמים על חייו של הרב עובדיה איסקוב, שליח חב"ד לדרבנט שבמחוז דאגסטן במדינה שנורה השבוע בידי אלמוני ונפצע קשה בעת שחזר משחיטה, מסיבה שעדיין נחקרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ד"ר איליה קגן, שהביא את הרופא לארץ ומטפל בו בבית החולים סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מצבו קשה אך יציב. "עדיין נשקפת סכנה לחייו אבל אנחנו אופטימיים. הוא עובר בדיקות וניתוחים ויש על ידו אנשים שדואגים לו", אמר הבוקר.

הטסת הרב לארץ. הלילה (זק"א)

מטוס רפואי של זק"א ועליו צוות רופאים בכירים הטיס אותו הלילה לישראל. "מדובר בטיסה מאוד מורכבת, הרב עדיין מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה, במשך כל הטיסה צוות הרופאים לא הפסיק לרגע לטפל ברב", סיפר מתי גולדשטיין, ראש אגף מגן בזק"א. "אמבולנס שהמתין סמוך למסלול הנחיתה פינה אותו לבית החולים".

הרשויות במדינה עדכנו את אישתו וארבעת ילדיו בפרטי החקירה, וההערכה היא שהוא נורה על רקע אנטישמי. "הוא גר שם כבר תשע שנים. אף אחד לא יודע למה זה קרה, זה מקום מאוד אסלאמיסטי, אני חושד שזה קשור לזה", אמר אתמול לחדשות 2 באינטרנט ברוך גורין, דובר איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים.