בפעם ה-3 השבוע: נתפס מזון מקולקל

שוב נתפס מזון שאינו ראוי למאכל אדם. הפעם מדובר במאות מנות של שניצלים, נודלס ונתחי בקר שנמצאו במשאית בטמפרטורה של 24 מעלות. "קיים חשש להרעלת מזון ומחלות מעיים", קבעו בשירות הווטרינרי בבאר שבע שתפס את משאית המזון

המזון המקולקל שנתפס היום (ד"ר דמיטרי אלטשולר)

משאית של חברת "מבושלת" ובה מאות מנות של אוכל מוכן נתפסה אמש בבדיקות שערך השירות הווטרינרי באר שבע. הרופאים של המחלקה הווטרינרית מצאו כי במזון קיים חשש להרעלת מזון ומחלות מעיים, ומנעו מיד את העברת המזון המקולקל רגע לפני שאמור היה להימכר לצרכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנות - הכוללות בין היתר שניצלים, רצועות עוף, נודלס, נתחי בקר ומרק עוף - יועדו למכירה ברשתות השיווק הגדולות. הן נתפסו בטמפרטורה של 13.5 מעלות, כשהטמפרטורה ברכב עמדה על 24 מעלות. לעומת זאת, הטמפרטורה הרצויה למזון מהסוג הזה היא 18- מעלות לאוכל קפוא ו-4- לאוכל מצונן.

הטמפרטורה של מנות המזון שנמצאו מהווה קרקע פורייה לחיידקים שמסוגלים להכפיל את עצמם בכל שעה. "התרבות החיידקים עלולה להזיק לבריאות הציבור ולגרום להרעלות מזון ובמקרים מסויימים אף למחלות מעיים", ציין וטרינר השירותים הווטרינרים בבאר שבע, ד"ר דמיטרי אלטשולר.

זו הפעם השלישית בשבוע האחרון שהשירות הווטרינרי ברשויות המקומיות מאתר אוכל שאינו ראוי למאכל. "מדובר בתופעה שהולכת וצוברת תאוצה", אמר ד"ר משה רפלוביץ, יו"ר איגוד השירותים הווטרינרים של גוש דן. "לא ברור כיצד אנשים מעזים להוביל מוצרי מזון בתנאים האסורים על פי חוק תוך גרימת סיכון ביודעין לבריאות הציבור".