בן 74 במצב קשה מעקיצת עכביש

לפני כחודשיים שם לב יורם שייך בן ה-74 מטבריה לסימן מוזר בבטנו, ואז בדיעבד הוא הבין כי נעקץ על ידי עכביש מסוג "ששן חום". מאז, החור שנוצר לו מהזיהום גדל והוא מאושפז במצב קשה כבר שבועיים. משפחתו מחפשת ישועה: "הרופאים כבר מרימים ידיים"

הזיהום לאחר העקיצה (באדיבות המשפחה)

יורם שייך בן ה-74 מטבריה שהה בביתו לפני כחודשיים כשמבלי ששם לב עקץ אותו בבטנו עכביש ארסי מסוג "ששן חום". בשבועיים האחרונים הוא מורדם ומונשם במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה, ומשפחתו חסרת אונים, וחוששת לגורלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שבוע לאחר העקיצה, כשהוא שם לב לסימן מוזר בבטנו, הוא הועבר לבית החולים. עם הזמן הזיהום התפשט והחור שנוצר בבטנו גדל. "לא הצליחו לעצור את זה וזאת גם הבעיה המרכזית", אמר לחדשות 2 באינטרנט עומרי חמו, נכדו של שייך. "גם אחרי הניתוח שהוא עבר לכריתת הנמק הזיהום, עדיין מתפשט בגופו".

התפשטות הזיהום לאחר חודשיים (באדיבות המשפחה)

במשפחה טוענים כי הרופאים כבר מרימים ידיים. לדבריהם עברו לטפל בו תרופה זולה וסירבו לטפל בו בתא לחץ. "אנחנו מחפשים פתרון ורוצים לעזור לו כי הוא כבר זמן רב במצב הזה", סיפר הנכד הכואב.

העכביש "ששן חום" (ויקיפדיה)

מבית החולים רמב"ם נמסר בתגובה: "איננו יכולים להתייחס למקרה הפרטני עקב חיסיון רפואי. רמב"ם איננו עושה כל שיקול כלכלי במתן טיפול רפואי, וכל החלטה מגובה לחלוטין בשיקולים רפואיים מקצועיים. בהתאם לחוק זכויות החולה אנחנו מאפשרים ברצון לחולים ולמשפחות לקבל דעה רפואית נוספת. היועץ שהוזמן על ידי המשפחה העלה אפשרות של טיפול מסוים, למרות שטיפול זה איננו מבוסס בספרות הרפואית. בשיחה עם היועץ התברר שלמרות שהוא אכן הזכיר את הטיפול, גם לדעתו הטיפול איננו יעיל ואף עלול לסכן את חיי החולה".