החרדי שנדקר אתמול: "מרגיש יותר טוב, אבל יש כאבים"

החרדי שנדקר אמש בידי שני פלסטינים בירושלים לאחר שיצא מתפילה, מתאושש הבוקר בבית החולים שערי צדק בעיר. רופאיו אמרו כי לא קיימת סכנה לחייו וכי הוא ישוחרר לביתו כבר מחר או מחרתיים. קרוב משפחתו: "ניסו להגיע ללב שלו"

זירת הדקירה, אמש (לירן תמרי תיעוד מבצעי מדא)

הגבר החרדי כבן ה-30 שנדקר אמש (ג') בידי שני פלסטינים בעת שיצא משער שכם לאחר תפילה, מתאושש הבוקר בבית החולים שערי צדק, כשאשתו לצדו. הוא צפוי להשתחרר כבר מחר או מחרתיים לביתו ומצבו מוגדר כעת יציב. לרופאיו אמר הבוקר כי הוא מרגיש טוב יותר, אך עדיין סובל מכאבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצבו יציב ולא נשקפת סכנה לחייו", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט ד"ר דני פינק, רופא בכיר במחלקת כירורגיית לב-חזה. "הוא כבר מסתובב ומדבר על הכל, עבר תפירה וקיבל משככי כאבים". קרוב משפחתו הוסיף כי הסכין פספסה לו את הלב בנס. "הוא נדקר מספר רב של פעמים, המחבל ניסה בכל דרך להגיע אליו לכיוון הלב, אבל הוא הסתובב אליו ונאבק איתו", הוא ציין.

במשטרה מעריכים כי הרקע לדקירה לאומני. החרדי שנדקר סיים להתפלל בכותל המערבי ועשה את דרכו לביתו דרך סמטאות העיר העתיקה ושער שכם. כאשר יצא לרחוב סולטן סולימאן, התנפלו עליו שני הפלסטינים ודקרו אותו בסכין. שני החשודים נמלטו מהמקום, וכוחות משטרה ומג"ב פתחו במצוד אחריהם, שעדיין נמשך.

"המשפחה סומכת את ידיה על משטרת ירושלים ושב"כ שיתפסו בקרוב את המפגעים", אמר אשר מישאלי, חבר מועצת העיר ירושלים וגיסו של הנדקר בעיר העתיקה. רב הכותל המערבי, שמואל רבינוביץ', הביע זעזוע מ"המעשה הנפשע של פגיעה ביהודים שבאו לבכות על חורבן בית המקדש" וקרא למשטרה "לשים את ידיה על האחראים".