חשש: חיידקי ליסטריה בשני סוגי נקניקים של "טירת צבי"

חברת "טירת צבי" פרסמה אזהרה לציבור הלקוחות לפיה בשניים ממוצרי הנקניק שהיא מייצרת קיים חשש להימצאות חיידקי ליסטריה. המוצרים החשודים כנגועים: סלסולי פסטרמה כתף בקר וסלסולי פסטרמה הודו מסדרת "דקניקים"

חשש מחיידקי ליסטריה בשני מוצרי נקניק (יח"צ)

חשש מליסטריה במוצרי נקניק: חברת "טירת צבי" פרסמה היום אזהרה לציבור הרוכשים לפיה קיים חשש מהימצאות חיידקי ליסטריה בשניים ממוצרי הנקניק שהחברה מייצרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשש האמור הוא לגבי המוצרים "דקניקים" סלסולי פסטרמה כתף בקר (ברקוד 364261) ו"דקניקים" סלסולי פסטרמה הודו גחלים (ברקוד 364292) במשקל 120 גרם של "טירת צבי" שתאריך פג תוקפם הוא ה- 1.10.13.

מהחברה נמסר כי על צרכנים שרכשו את המוצרים להימנע מאכילתם ולפנות לטלפון 1-800-26-27-28 כדי לקבל מוצר חלופי. מחברת "טירת צבי" נמסר בתגובה: "החברה מתנצלת על התקלה ופועלת לאסוף מוצרים אלה ממדפי החנויות. ביום א' יפורסמו מודעות בעיתונות על מנת לעדכן את הצרכנים".

לפני כחודשיים התריע משרד הבריאות מחשש להימצאות חיידקי ליסטריה בשלושה מוצרים של חברת "עוף טוב". מהמשרד נמסר כי "בבדיקות שנערכו על ידי חברת עוף טוב התגלה חשש לזיהום בקו הפריסה, ולאור כך חשש להימצאות חיידקי ליסטריה".

אכילה של מזון מזוהם בחיידקי ליסטריה עלולה לפגוע בעיקר בנשים הרות, ילדים, תינוקות, קשישים ואנשים בעלי מערכת חיסון מוחלשת. סימני המחלה הם חום, עייפות, כאבי שרירים, בחילה, הקאות ושלשולים. לעיתים החיידק גורם לזיהום בדם ואף לדלקת קרום המוח. בנשים הרות עלול החיידק לגרום להפלות, לידות מוקדמות ולפגיעות קשות בעובר. באבחון מוקדם מטופלת המחלה באנטיביוטיקה.