לא רק בדרום: נגיף פוליו התגלה בשרון

לאחר שהתגלה הווירוס המסוכן, העלול לגרום לשיתוק ילדים, ביישובים שונים בדרום הארץ - גילו פקחים מטעם משרד הבריאות שעסקו בניטור שפכים בשרון עדויות להימצאות הנגיף גם שם

פקחי משרד הבריאות שערכו ניטור שפכים ביישובים שונים באזור השרון - גילו בהם את נגיף הפוליו, העלול לגרום למחלה של מערכת העצבים הגורמת לשיתוק ילדים. במקביל, בדרום הארץ ממשיכים להתגלות מדי יום שפכים הנגועים בנגיף המסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "זה סימן שזה מתפשט באופן מסוים, אמנם לא בהיקפים שאנחנו רואים באזור הדרום".

"משרד הבריאות ממשיך לעקוב אחרי הנושא", הוסיף פרופ' גרוטו. "ההנחיות הן להקפיד על השלמת חיסונים לילדים ולהקפיד על היגיינה אישית".

באמצע החודש שעבר הזמין משרד הבריאות 220 אלף חיסונים נגד פוליו. מדובר אמנם בהזמנה שוטפת לביצוע החיסון לילדים, אולם מועד ההזמנה הוקדם בעקבות התגלות נגיף הפוליו בדרום הארץ.

הורים רבים בדרום נגשו לקופות החולים בכדי לחסן את ילדיהם. "הרבה הורים מתקשרים מודאגים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט האחות צביה ירדן, מפקחת אזורית בבאר שבע. "הם רוצים לדעת אם הילד שלהם מחוסן או לא, אם הם צריכים לבוא כדי להתחסן. באופן יחסי, בעיר יש הרבה ילדים מחוסנים. 98% בערך".

"שמענו על כל עניין הפוליו וזה מאוד מלחיץ", סיפר אורי וינר שחיסן את בתו נגד פוליו. "רצינו לדעת קצת תשובות: מה זה אומר פוליו, אם אפשר להתחסן נגד זה, מה אפשר לעשות נגד זה. אנחנו לא לוקחים סיכונים".

לאחר שנמצאו שרידים של נגיף הפוליו במערכות הביוב בבאר שבע, קריית גת, אשדוד ורהט, הודיע משרד הבריאות על מציאת שרידים נוספים גם בערערה ובתל שבע. בעקבות הגילוי נערכו אמש התייעצויות שלאחריהן הוחלט לנקוט בשורה של צעדים, ובהם איתור והשלמת החיסונים לכל הילדים שאינם מחוסנים עד גיל שש, עם דגש מיוחד על אזור הדרום.