בת 35 בלעה מברשת שיניים - ואושפזה בבית החולים במצב קל

תושבת קריית ביאליק פונתה במצב קל לבית החולים רמב"ם שבחיפה לאחר שבלעה מברשת שיניים. המברשת החליקה ככל הנראה אל תוך גרונה של האישה לאחר שניסתה לגרד באמצעותה את פנים גרונה

בת 35 פונתה לביה"ח רמב"ם כשהיא במצב קל (רויטרס)

פראמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו לדירה בקריית ביאליק נתקלו במחזה חריג למדי: אישה בת 35 נזקקה לטיפול רפואי לאחר שבלעה את מברשת השיניים שלה - ולא הצליחה לשלוף אותה מגרונה. היא פונתה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהיא במצב קל, שם שלפו הרופאים את חפץ הפלסטיק - ללא ניתוח.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אמש (ה'), אז הגיעה האישה הגיעה למרכז הרפואי זבולון כשחצי מהמברשת בידה. ככל הנראה, הכלי החליק לגרונה של האישה לאחר שזו ניסתה לגרד באמצעותו את פנים הגרון. למקום הגיע צוות מגן דוד אדום שהבחין בקצה המברשת כשהיא מבצבצת מגרונה של האישה.

לאחר שניסו להעניק לה טיפול רפואי ראשוני ולשלוף את המברשת - נאלצו הפראמדיקים לפנות אותה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהיא במצב קל, שם הצליח הצוות הרפואי להוציא את המברשת. לאחר מכן היא שוחררה לביתה.

לא הפעם הראשונה: "חשבו שאני לא נורמלית"

"חשבו שאני לא נורמלית". ארכיון (ד"ר יעקב גוטלר)

זהו איננו המקרה הראשון שבו על מברשת שיניים שהגיעה אל גרונו היישר של המשתמש. בשנה שעברה אושפזה בת-אל פנקר, צעירה בשנות ה-20 לחייה מהצפון, לאחר שבלעה את מברשת השיניים.

המברשת החליקה אל תוך גרונה של פנקר - ונבלעה במהירות בתוך בטנה, זאת בשל צירוף בין הזווית שבה היא התכופפה לברז לבין האופן שבו הניעה את פיה באותו הזמן. "בהתחלה נורא נבהלתי וניסיתי להקיא אותה החוצה בכוח", היא סיפרה - אבל המברשת הייתה כבר עמוק בתוך הקיבה. יחד עם אחיה, מיהרה הצעירה לבית חולים בקרבת מקום מגוריה ועם הגעתה נשלחה בהוראת רופא המיון לחדר הרנטגן.

הרופאים שצפו בתצלום לא הצליחו להבחין במאומה, וגם בדיקה של רופא כירורג לא העלתה דבר. לפיכך, בתום שעה שהעבירה בחדר המיון - נשלחה הצעירה לביתה. "התחננתי שיעשו עוד בדיקות", היא סיפרה. "הרי אני יודעת שבלעתי מברשת שיניים גדולה, אבל אף אחד לא האמין לי. הם כנראה חשבו שאני לא נורמלית". אלא שבבוקר למחרת השכימה הצעירה מכאבים עזים ונסעה לבית החולים "כרמל" בחיפה.

גם בצילום חוזר של האזור לא הבחינו הרופאים בדבר, אבל אחרי שעברה CT - נראתה המברשת האבודה בבירור. "כשראינו את ממדי המברשת, באורך כ-20 ס"מ, ואת הזוית שבה היא שכבה בתוך הבטן היה ברור שדרוש כאן ניתוח", הסביר ד"ר אורי סגול, מנהל מכון הגסטרו בבית החולים.

תחילה העריך הצוות הרפואי כי הסיכויים להוציא את המברשת מבלי לערוך ניתוח בגופה של הצעירה קלושים ביותר, אך לבסוף - בעזרת ציוד אנדוסקופי - הצליח ד"ר סגול לשלוף את מברשת השיניים מהקיבה דרך הפה.