הרופא זלזל, צינור נשאר בגוף הקשישה

רופא בבית החולים פוריה בטבריה סירב להאמין שצינור הזנה נבלע בגופה של קשישה בת 86, כך מספרת בתה של האישה. הוא שחרר אותה לבית האבות ללא טיפול מתאים, ומצבה הידרדר ימים ספורים לאחר מכן. "ככה מתייחסים לזקנים במדינה", אמר נכדה בצער

חשד לרשלנות רפואית, אילוסטרציה (AP)

חשד לרשלנות רפואית קשה: קשישה בת 86 המטופלת בבית אבות בבית שאן הובהלה לפני כשבוע לבית החולים פוריה בטבריה לאחר שצינור הזנה באורך של כשני מטרים נבלע בגופה. כשהגיעה לבית החולים יחד עם בתה, סירב הרופא במקום להאמין לאבחנה הרפואית ושחרר אותה לביתה לאחר טיפול קצר. בעקבות הטיפול הלקוי חלה החמרה במצבה של האישה וכעת היא מאושפזת במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבוע הבחינו בבית האבות כי צינור ההזנה, ששמו הרפואי פג (PEG), המחובר לקשישה בשל מחלת האלצהיימר שממנה היא לוקה - נעלם. בצילום שערכו לה במקום הבחינו כי הוא חדר לבטנה ופינו אותה לבית החולים באמבולנס. "הרופא שקיבל אותנו צחק ואמר שאין דבר כזה שהצינור נבלע", סיפרה בתה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

הרופא החליט לפעול בלי בדיקה מוקדמת, תפר לגופה צינור הזנה חדש ושחרר אותה לבית האבות שבו היא מתגוררת. לאחר מספר ימים הבחינו אנשי הצוות במקום כי בטנה של הקשישה התנפחה בצורה חריגה ופינו אותה פעם נוספת לבית החולים.

בביקור השני נערך לקשישה צילום, שבו התגלה כי הצינור הראשון אכן נבלע בקיבה, עבר מסלול במעי הגס ו"נתקע" במעי הדק. בטיפול בהול הוצא הפג מבטנה וכעת היא מאושפזת בבית החולים כשהיא מחוברת למכונות הנשמה.

"ככה מטפלים בזקנים במדינה שלנו", אמר נכדה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זה מקרה מזעזע, אני לא יכול לדמיין מה היא הרגישה המסכנה, פשוט כואב הלב".

לדברי בתה של הקשישה, בכוונתם לדרוש את בדיקת נסיבות המקרה ולתבוע את בית החולים על העוול שנגרם להם. "כל המשפחה שלנו בהלם", הוסיפה האישה. "אנחנו לא מבנים כיצד התרחשה רשלנות רפואית כזאת, אנחנו מקווים שאמא תצא מכל הסיפור הזה בשלום".

מבית החולים פוריה נמסר בתגובה כי "המקרה אירע לפני מספר ימים. בית החולים דווח למשרד הבריאות על האירוע וכן מבצע בימים אלה בדיקה מקיפה בדבר נסיבות המקרה. במצב דברים זה בית החולים אינו יכול להתייחס לטענות המועלות. בית החולים עושה ככל שניתן להעניק למטופלת את הטיפול המקצועי הטוב ביותר".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.