רגיל לעונה - וצורב: מזג אוויר חם בתוספת מדוזות

מזג האוויר לסוף השבוע האחרון של חודש יוני צפוי להיות חם ורגיל לתחילת הקיץ. בחופי הארץ כבר החלו להצטבר המדוזות: נחילים גדולים מרוכזים בעיקר במישור החוף הדרומי

מזג האוויר: חם - וגם צורב (חדשות 2)

חם ורגיל לעונה, בתוספת כמה מדוזות: סוף השבוע האחרון של חודש יוני צפוי להיות חם אך לא מדי. החידוש שיהיה קשה להתעלם מקיומו: המדוזות מתחילות להצטבר סמוך לחופי ישראל ולהפריע למתרחצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

היום יהיה מעונן חלקית עד בהיר. במהלך סוף השבוע מזג האוויר יהיה רגיל לעונה עם טמפרטורות אופייניות לתקופה זו של השנה. מחר (שבת), הטמפרטורות צפויות להיות דומות ומזג האוויר יהיה דומה. עומס החום יהיה קל-בינוני בכל רחבי הארץ.

מידות החום החזויות להיום:
 

מקום בארץמעלות
קצרין19-32
חיפה23-27
תל אביב22-29
ירושלים20-30
באר שבע22-33
אילת27-41

לעומת מזג האוויר שבחוץ שלא ממש משתנה בימים האחרונים, בים דווקא מתרחשים שינויים - וכאלה שלא בטוח שציבור המתרחצים ממש יאהב. המדוזות החלו לעשות את דרכן לחופי ישראל בתחילת השבוע, וניתן כבר לדווח על מספר מוקדים בהם יש ריכוזים גדולים של דגי הג'לי הצורבים.

הריכוז הגבוה ביותר של מדוזות נכון להיום הוא באזור מישור החוף הדרומי, סמוך לחופי אשקלון ואשדוד. בגוש דן נצפו נחילי מדודות קטנים יותר - כמו גם בסמוך לחופי חיפה והכרמל. גם בחופי השרון נצפתה כמות קטנה יחסית של מדוזות. מחיפה צפונה נצפו מדוזות בודדות בלבד - והמצב שם יחסית מעודד.