זהירות! המדוזות הגיעו לחופי הים התיכון ונצפו מעכו בצפון ועד אשקלון בדרום

המכון לחקר הימים והאגמים עדכן כי לאחרונה נצפו כמויות גדולות של מדוזות בסמוך לכל אורך מישור החוף. יחד עם זאת, במכון נמנעים מלהגדיר את הכמות שהגיע אל חופי ישראל כ"נחיל" ענק. מתרחצים שיגיעו לחופים בסוף השבוע ירגישו את הצריבות במים, זאת בשל עליית גובה הגלים שיהפכו את הרחצה למסוכנת

עלייה במספר המדוזת בחופי הים התיכון, ארכ (צילום: איתן אסרף)

עונת הקיץ נפתחה באופן רשמי לפני כשבוע, וכמו החום הכבד והלחות הגבוהה גם המדוזות חוזרות לפקוד את ישראל. המכון לחקר ימים ואגמים בחיפה עדכן שבשבוע האחרון חלה עלייה בכמויות המדוזות שנצפו בחופי הים התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

מהעדכון השבועי שמפרסם המכון עולה כי ישנה עלייה בכמות המדוזות מסוג חוטית נודדת הנעות לכיוון ישראל. המדוזות, שגודלן 20-60 ס"מ, מקובצות בקרבת החופים ונצפו במספר מוקדים מחופי אשקלון ועד לחופי עכו. יחד עם זאת, עדיין נמנעים במכון המחקר להתייחס ללהקות המדוזות שנצפו כאל "נחיל" גדול שפקד את החופים.

הידיעות על הגעתן של המדוזות לחופי ישראל, מקבלות חיזוק מהדיווחים אודות צריבות המורגשות במיימי הים, המעידות על הימצאותן של המדוזות, שזרועות הציד שלהן מתנתקות ונסחפות לעבר החוף עם גלי הים.

סופ"ש: הים מסוכן לרחצה, ארכיון (צילום: מורן כץ)

סוף השבוע: הים מסוכן לרחצה

ואם זה לא מספיק אז המתרחצים בים התיכון יצטערו לשמוע שהמדוזות אינן המטרד היחידי שיקלקל להם את החוויה. גובה הגלים יעלה לקראת סוף השבוע, והים יהיה מסוכן לרחצה. הציבור נקרא לעשות שימוש בחופים מוכרזים בלבד, בהם מתקיימים שירותי ההצלה. בנוסף דוווח, כי בעקבות עליית גובה הגלים והגברת זרמי הים, המתרחצים ירגישו את צריבות המדוזות באופן מוגבר.