בנות כיתה ח' יחוסנו נגד פפילומה

משרד הבריאות החליט כי נערות שסיימו בשנת הלימודים הנוכחית את כיתה ח' יוכלו לקבל את החיסון נגד נגיף הפפילומה, העלול לגרום לסרטן צוואר הרחם. החיסון יוענק בלשכות הבריאות הפזורות ברחבי הארץ, על חשבון משרד הבריאות

בנות כיתה ח' יחוסנו. ארכיון (רויטרס)

משרד הבריאות החליט כי בנות שסיימו ללמוד בכיתה ח' בשנת הלימודים הנוכחית בשנה יוכלו לקבל את החיסון נגד נגיף הפפילומה HPV בלשכות הבריאות על חשבון משרד הבריאות, בהתאם להכללת החיסון בסל הבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מזניו של הנגיף עלולים להיות מסרטנים והוא נחשב לגורם העיקרי לסרטן צוואר הרחם. בוועדת סל הבריאות הוחלט על הוספת החיסון כנגד נגיף הפפילומה לשגרת החיסונים של תלמידי בית הספר.

משרד הבריאות נערך ליישום ההחלטה, והחל משנת הלימודים הבאה יינתן החיסון במסגרת בתי הספר לכלל תלמידות כיתה ח'. בנות הלומדות בכיתה ח' השנה, יוכלו גם הן לקבל את החיסון במסגרת הסל באמצעות לשכות הבריאות ברחבי הארץ.

לאור העובדה כי מדובר בחיסון משולש, המצריך רכישה של שלוש מנות, נאלצו עד היום ההורים לשלם מאות עד אלפי שקלים עבור חיסון בנותיהם. המשמעות של החלטת משרד הבריאות היא חיסכון משמעותי עבור ההורים.

הנגיף, הנמצא באיברי המין, מועבר במגע בעור ובעיקר במגע מיני. גם נשים וגם גברים עלולים להידבק בנגיף. אצל מרבית האנשים הנושאים את הווירוס לא יתפתחו תסמינים כלשהם והם לא יהיו מודעים כלל לכך שנדבקו בו. אצל אנשים אחרים ניתן להבחין ביבלות. לאחר ההידבקות, הווירוס יכול להישאר לא פעיל במשך שבועות, חודשים ולפעמים אפילו שנים.