ישראל הזמינה 220 אלף חיסונים נגד פוליו

נגיף הפוליו ממשיך להתפשט באזור הדרום, ובשל המצב הוחלט במשרד הבריאות להקדים את הזמנת 220 אלף החיסונים נגד הנגיף. במקביל, הורים רבים מתושבי הדרום ניגשו לקופות החולים בכדי לחסן את ילדיהם. "זה מאוד מלחיץ" סיפר אחד מהם לחדשות 2 באינטרנט

משרד הבריאות הזמין 220 אלף חיסונים נגד פוליו. מדובר אמנם בהזמנה שוטפת לביצוע החיסון לילדים, אולם מועד ההזמנה הוקדם בעקבות התגלות נגיף הפוליו בדרום הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר הבוקר ניגשו הורים רבים מתושבי הדרום לקופות החולים בכדי לחסן את ילדיהם. "הרבה הורים מתקשרים מודאגים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט האחות צביה ירדן, מפקחת אזורית בבאר שבע. "הם רוצים לדעת אם הילד שלהם מחוסן או לא, אם הם צריכים לבוא כדי להתחסן. באופן יחסי, בעיר יש הרבה ילדים מחוסנים. 98% בערך".

"שמענו על כל עניין הפוליו וזה מאוד מלחיץ", סיפר אורי וינר שחיסן את בתו נגד פוליו. "רצינו לדעת קצת תשובות: מה זה אומר פוליו, אם אפשר להתחסן נגד זה, מה אפשר לעשות נגד זה. אנחנו לא לוקחים סיכונים".

לאחר שנמצאו שרידים של נגיף הפוליו במערכות הביוב בבאר שבע, קריית גת, אשדוד ורהט, הודיע אמש משרד הבריאות על מציאת שרידים נוספים גם בערערה ובתל שבע. בעקבות הגילוי נערכו אמש התייעצויות שלאחריהן הוחלט לנקוט בשורה של צעדים, ובהם איתור והשלמת החיסונים לכל הילדים שאינם מחוסנים עד גיל שש, עם דגש מיוחד על אזור הדרום.