משפחה מחיפה תובעת מיליונים: "לינוי חלתה בסרטן בגלל זיהום האוויר במפרץ חיפה"

סערת זיהום האוויר במפרץ: גם הבוקר חסמו משאיות של העירייה את הכניסה לבתי הזיקוק בעיר. במקביל, ישנם מבין נפגעי הזיהום כאלו שכבר שוקדים על הגשת תביעת מיליונים נגד המדינה, כמו בני משפחת סוסאן שבתם, לינוי, חלתה בלוקמיה

סערת דוח הסרטן של משרד הבריאות: לינוי סוסאן, בת שבע מחיפה, סובלת מלוקמיה לימפובלסטית (סרטן הדם) כבר שנתיים ומחלקת הילדים בבית החולים רמב"ם שבעיר הפכה לביתה השני. כעת, בעקבות המסמך שהעלה על הכתב את נתוני התחלואה המבהילים בקרב ילדים - יהפוך בקרוב מאבקה גם למשפטי כשמשפחתה תתבע מהמדינה סכום של מיליוני שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פנינה חדד, סבתה של לינוי, אמרה לחדשות 2 כי נכדתה "סבלה מזיהומים ונאלצה לעבור השתלות בגלל בעיית הזיהום במפרץ חיפה". בתביעתה מסתמכת המשפחה על מכתבה של מנהלת מחלקת הילדים, שהדגישה כי קיים קשר סיבתי בין הסרטן שבו חלתה לינוי לבין זיהום האוויר ("לוקמיה לימפובלסטית בסיכון גבוה על רקע חשיפה לזיהום אוויר").

ארכיון (פלאש 90, יוסי זמיר, מרסלו סוס)

בתוך כך, גם היום חסמו משאיות הזבל של עיריית חיפה את שערי המכליות של בזן ובשעות הבוקר נסגר מסוף חיפה כימיקלים על ידי העירייה. שעות ספורות לאחר שראש העיר יונה יהב הבטיח "למרר למפעלים את החיים", בעירייה הדגישו כי לא יסתפקו בחסימות הכבישים בלבד.

"החסימה מתבצעת כרגע במלואה והעירייה מתכוונת לשבש את דרכי הגישה למפעלים בשיטות נוספות בקרוב", נמסר. חלק מהמשאיות פונו על ידי מנופים של בזן, ובשלב זה לא ידוע על הפרעה לתנועה.

במקביל, בעתלית מפגינים עשרות תושבים ופעילים מול כרמל כימיקלים במחאה על זיהום האוויר. גורמים בעיריית חיפה שבו ומתחו ביקורת על משרדי הממשלה, שלדברי יהב הסתירו מידע על היקף הזיהום.

"מדהים שיצא דוח של משרד הבריאות ולא שמענו ממנו הסברים כבר שבוע. אפילו לא התבטאות אחת של המשרד הרפה או של המשרד להגנת הסביבה שחולק איתו את אותה אימפוטנציה. משום מה זה לא מעניין אף אחד ועיריית חיפה ניצבת כרגיל בחזית. אז או שיתנו הסברים או שבעל הבית ימשיך להשתגע", איימו בעירייה.