הרופא סירב לאשפז אדם שמן בטיפול נמרץ כי "הוא מזניח את עצמו" - למחרת נמצא החולה ללא רוח חיים

רופא בבית החולים הדסה הר הצופים כתב בהחלטתו כי "החולה מזניח את עצמו" והורה שלא להעבירו למחלקת טיפול נמרץ נשימתי ולאשפזו במחלקה פנימית. יממה לאחר מכן - הוא נמצא מת על רצפת השירותים. פרקליטה של אלמנתו: "על פי שבועת הרופאים, חובת הרופא היא לטפל בחולה ולתת לו את הטיפול הטוב ביותר"

בית החולים סירב לאשפז אדם שמן במחלקה לטיפול נמרץ - וזה מת. הסיפור במקומם הזה נחשף בתביעה שוגשה נגד בית החולים הדסה הר הצופים בירושלים בה נטען כי רופא במוסד הורה שלא לאשפז חולה במחלקה לטיפול נמרץ - למרות המלצות הצוות - בגלל שהוא "מזניח את עצמו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני כשלוש שנים, אז אושפז אדם בשם איגור בבית החולים מכיוון שסבל מעודף משקל קיצוני ומביעות רפואיות נוספות כגון בעיות בלב ויתר לחץ דם. למוסד הרפואי הוא הגיע בשל קשיי נשימה. כמקובל, המליץ הצוות הרפואי המליץ על אשפוזו ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי - אך הרופא האחראי קבע אחרת.

"דווח לד"ר ב' על ההמלצה להעביר ליחידת ביניים", נכתב בהחלטת הרופא, "אך הוא סירב". לדברי הרופא הסיבה לסירוב הייתה כי "החולה מזניח את עצמו".

בסופו של דבר, אושפז איגור במחלקה פנימית רגילה ויממה לאחר מכן הוא נמצא מת בחדר השירותים של המחלקה. "חובתו של רופא, על פי הדין ועל פי שבועת הרופאים היא לטפל בחולה ולתת לו את הטיפול הכי טוב", מסר פרקליטה של אלמנתו של איגור, עו"ד שלמה הרדי, "ולא לשקול שיקול זר אחר כגון השמנה ועישון. הרופא צריך להציל חיים".

מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר כי "רק היום התקבל כתב התביעה. נלמד אותו ונגיב בהתאם".