אמו של הילד שכלייתו נתרמה לילד פלסטיני: "משהו מנועם שלי חי"

התרגשות נרשמה היום בבית החולים שניידר לאחר שמשפחתו של נעם בן ה-3, שמת לאחר שנפל מחלון ביתו, הגיעה לפגוש את משפחתו של יעקב איבחסיד, ילד פלסטיני בן 10, שכלייתו של נעם הצילה את חייו. האם שרית חיבקה את יעקב ואמרה: "זה אושר עילאי בשבילי". סוהילה, אמו של יעקב: "מודה מכל לבי למשפחה

מפגש מרגש במרכז הרפואי שניידר: משפחתו של הילד נועם נאור ז"ל בן ה-3, שמת לאחר שנפל מחלון ביתו, פגשה היום (ה') את הילד הפלסטיני יעקב איבחסיד בן ה-10, שקיבל את כלייתו של נעם - לאחר מותו. "משהו מנועם שלי חי", אמרה שרית, אמו של נועם, במפגש ואף עין לא נותרה יבשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו היתה הפעם הראשונה בה נפגשו המשפחות מאז החליטה משפחתו של נועם ז"ל, שמת מוות מוחי, לתרום את איבריו לאיבחסיד, שהיה מאושפז במשך שבע שנים בבית החולים שערי צדק ונזקק להשתלת כליה. "לראות את יעקב היום זה אושר גדול", אמרה בהתרגשות האם שאיבדה את בנה, "אני מאחלת לו רק בריאות, שיקום מכאן בריא ושלם ושייהנה ממה שהוא לא נהנה 6 שנים. זה אושר עילאי בשבילי, זה מנחם אותי נחמה גדולה".

ההורים התחבקו והתנשקו ומשפחתו של איבחסיד הודתה להוריו של נועם על שהצילו את חיי בנם. אמו של נועם ביקשה לחבק את יעקב הקטן וזה נענה ברצון. "בזכות אנשים כמוכם, בעלי אנושיות נדירה ונתינה ללא תנאי, אנו זוכים להציל חיי ילדים", אמר הפרופסור איתן מור, מנהל מערך ההשתלות במרכז הרפואי שניידר בפתח תקווה. מנהל שניידר, פרופסור יוסף פרס, אמר כי הוא מתרגש והודה למשפחה על תרומתה האצילית. "אני חושב שכאן היום בבית החולים, בזכות מעשה זה שלכם, מתחילה מערכת יחסים טובה בין העמים".

האבות עם הילד שחייו ניצלו (דוברות מרכז שניידר)

המשפחה: "לא חשוב מי יקבל את הכליות"

נועם נאור בן ה-3 נפל אל מותו מחלון ביתו שבקומה הרביעית בחודש שעבר. בבית החולים שיבא בתל השומר החולים נאבקו הרופאים על חייו, אך נאלצו להכריז על מוות מוחי עקב פגיעת הראש הקשה שספג. זמן קצר לאחר מות בנם אמרו הוריו של נועם ז"ל כי "לא חשוב מי יקבל את הכליות, העיקר שעוד ילדים לא יצטרכו להמשיך בדיאליזה".

כלייה אחת נתרמה לילד ישראלי ואילו הכליה השניה לא התאימה לאף ילד בארץ. בבדיקות התאמת הרקמות נמצאה התאמה לילד הפלסטיני בן ה- 10, שהיה מאושפז במשך 7 שנים בבית החולים שערי צדק בירושלים ונזקק להשתלת כליה. המרכז הלאומי להשתלות קישר בין שתי המשפחות וניתוח השתלת הכליה בוצע במרכז הרפואי שניידר ומצבו של יעקב איבחסיד הוגדר יציב.