שרידי פוליו נמצאו במערכת הביוב באשדוד ובקריית גת

אחרי באר שבע ורהט, שרידים של נגיף שיתוק הילדים נמצאו גם במערכות הביוב של אשדוד ושל קריית גת. במשרד הבריאות מדגישים כי אין כל עדות לתחלואה, ומוסיפים כי המקור לשרידים הוא ככל הנראה ברהט. במשרד ממליצים להקפיד על כללי ההיגיינה ומבהירים כי מערכת המים אינה מזוהמת וכי אין צורך להרתיח את המים לפני השימוש

אחרי הדיווחים בשבועות האחרונים על גילוי שרידי נגיף הפוליו (שיתוק ילדים) במערכת הביוב של באר שבע וברהט, הערב (ד') הודיעו במשרד הבריאות: שרידים נמצאו גם בביוב בקריית גת ובאשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשרד הבריאות נמסר כי הן במקרה של מציאת שרידי הפוליו בבאר שבע והן במקרה של מציאת השרידים בקריית גת ובאשדוד, ההערכה היא כי המקור הוא ברהט. עוד מדגישים במשרד הבריאות כי אין כל עדות לתחלואה, אך למרות זאת הוצף בשבוע שעבר המוקד העירוני של באר שבע בפניות של תושבים מבוהלים.

"תהליך השלמת החיסונים לכלל האוכלוסייה ברהט, שנועד לטפל במוקד התופעה, נמצא בעיצומו", נמסר ממשרד הבריאות, שם ממליצים גם להקפיד על שגרת החיסונים הניתנת בטיפול החלב לילדים עד גיל שש בכל הארץ.

"משרד הבריאות שב ומדגיש שיש להקפיד על כללי ההיגיינה, במיוחד על נטילת ידיים לאחר יציאה משירותים, לפני מגע עם אוכל ולאחר החלפת חיתולים של תינוקות", נמסר. עם זאת, מדגישים במשרד הבריאות כי אין זיהום במערכת המים, אין צורך בהרתחת המים ואף אין שינוי בגישה של המשרד בנוגע ליישובים בסביבת רהט.