מת התינוק שנפגע קשה בתום טקס ברית המילה

התינוק שאושפז במצב קשה בבית החולים וולפסון בחולון לאחר סיבוך שהתרחש זמן קצר לאחר הטקס המסורתי - הלך הבוקר לעולמו. הרבנות הראשית לישראל הביעה צער והשתתפות באבל הכבד של משפחתו. טרם ידועה הסיבה שהביאה לסיבוך ולבסוף למותו של הפעוט

תינוק בן מספר ימים, שעבר ברית מילה בחולון ואושפז במצב קשה בבית החולים וולפסון בעיר לאחר סיבוך שאירע זמן קצר לאחר הטקס, הלך הבוקר לעולמו. הרבנים הראשיים והרבנות הראשית לישראל הביעו את צערם ואת השתתפותם באבל הכבד של משפחת התינוק שמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהרבנות הראשית לישראל נמסר כי "מיד לאחר הדיווח הראשוני על המקרה, מנהל מחלקת הבריתות ברבנות הראשית עמד בקשר שוטף עם המוהל שערך את ברית המילה, עם הרופאים שטיפלו בתינוק בבית החולים וולפסון ועם הרופאים הבכירים החברים בוועדת הבריתות המשותפת לרבנות ולמשרד הבריאות".

עוד נמסר מהרבנות כי "כבר בחוות הדעת הראשוניות קבעו הרופאים שטיפלו בתינוק שהסיבוך במצבו של התינוק אינו תוצאה של ברית המילה אלא של מצב רפואי קודם. בהמשך הטיפול בתינוק אומתה קביעה זו".

"מבדיקה שנערכה עולה כי המוהל שביצע את הברית הוא מוהל מוסמך וותיק", נאמר בהודעת הרבנות, "המוהל פעל לפי הנוהל וביצע בדיקה בתינוק לאחר הברית. רק כחצי שעה לאחר ברית המילה, החלו להופיע סימנים לסיבוך הרפואי שחל בילד, כאמור - ללא קשר לברית לעצמה. המוהל התלווה למשפחה בדרכה לבית החולים".

"הילד לא הגיב והתחיל להכחיל"

לפני שבוע, סמוך לשעה 11 בבוקר, פרמדיקים של מגן דוד אדום הוזעקו לבית כנסת בחולון, לאחר שתינוק שעבר ברית מילה איבד את נשימת ואת הכרתו זמן קצר לאחר הטקס. צוותי ההצלה פינו אותו לבית החולים וולפסון בעיר. לאחר פעולות החייאה שעבר בחדר ההלם של בית החולים, התייצב מצבו של התינוק.

מתנדב "איחוד הצלה" יהודה מזרחי, שהיה מהראשונים שהגיעו לזירת האירוע, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על המקרה: "קיבלנו קריאה על תינוק מחוסר הכרה. כשהגעתי למקום מצאתי תינוק כחול לגמרי, לא נושם ובלי דופק. התחלנו פעולות החייאה, הנשמות ועיסויים, עד שהגיע האמבולנס ופינה אותו לבית החולים".

לאחר חקירת נסיבות המקרה התברר כי הברית דווקא בוצעה כהלכה, והתינוק נחנק ככל הנראה כתוצאה מאכילה. "הברית עברה בשלום ואז כולם התיישבו לאכול", סיפר אברהם, חבר המשפחה, "הוא ינק מאמו והיא הניחה אותו בעגלה. בשלב מסוים שמו לב שהילד לא מגיב והוא הכחיל". "אחד האורחים התקשר למד"א ובהנחייה שלהם ביצע לו עיסוי לבבי", הוסיף אברהם לתאר את האירוע, "במקביל הגיעו אנשי כוחות הצלה שהמשיכו בפעולות יחד עם אנשי מד"א".