עלייה של 8.5% בנשאי ה-HIV בישראל

דוח שנתי על נגיף ה-HIV בישראל מצביע על עלייה מדאיגה במספר הנדבקים: בשנת 2012 אובחנו 499 נשאים חדשים בנגיף, מתוכם 150 גברים שדיווחו כי קיימו יחסי מין הומוסקסואליים. 10% מהנשאים נדבקו בנגיף אלים במיוחד, שעמיד לתרופות, ושלושה ילדים נדבקו מאימותיהם במהלך ההיריון

למרות כל המאמצים למנוע את התפשטות נגיף ה-HIV, גם השנה חלה עלייה בישראל בהדבקה בנגיף שגורם למחלת האיידס - כך עולה מפרטים ראשונים מדוח האיידס השנתי בישראל לשנת 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנה שעברה נדבקו 499 בני אדם בנגיף - עלייה של 8.5% לעומת השנה שקדמה לה. בין הנדבקים החדשים ישנם 150 גברים שדיווחו כי קיימו יחסי מין הומוסקסואליים, 62 בני אדם שנדבקו כתוצאה מיחסי מין הטרוסקסואלים ו-145 הם אזרחים זרים - רובם מאפריקה.

אדם אחד נדבק השנה בנגיף כתוצאה מעירוי דם שקיבל בבית חולים. כמו כן, בשנה החולפת אובחנו גם שלושה ילדים קטנים כנשאי HIV - כולם ילדים לאימהות נשאיות ונדבקו מהן במהלך ההיריון. שלושה מהנשאים שנדבקו בשנה שעברה אובחנו בשעה שהגיעו לתרום דם.

כיום ישנן תרופות רבות הבולמות את התפתחות המחלה אצל נשים, והופכות אותה למחלה כרונית שכבר לא מתים ממנה. רק לפני כשבועיים, הגיעה ארצה תרופה חדשה ומתקדמת עם מעט מאוד תופעות לוואי. בכל זאת, 10% מהנשאים החדשים נדבקו בנגיף אלים במיוחד, שעמיד לתרופות.