המשרד להגנת הסביבה קבע: קבוצת עזריאלי - המזהמת ביותר

המשרד להגנת הסביבה מפרסם היום את דירוג החברות התעשייתיות הגדולות במשק המפרות את ההוראות בכל הנוגע לשמירה על איכות הסביבה. בראש הרשימה המפוקפקת עומדת קבוצת עזריאלי ואחריה דור-אלון, דלק, פז, בז"ן ואלביט מערכות

תחנת "סונול". בראש (חדשות 2)

המשרד להגנת הסביבה פרסם את דירוג החברות התעשייתיות הגדולות הנסחרות בבורסה, שמפירות את ההוראות הסביבתיות של המשרד. בראש הרשימה ניצבות החברות קבוצת עזריאלי, דור-אלון, דלק, פז, בז"ן ואלביט מערכות. לטענת המשרד להגנת הסביבה, החברות השונות פלטו חומרים רעילים לאוויר, הזרימו חומרים רעילים ומסוכנים למי התהום, הסתירו מידע וזיהמו נחלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום פורסם דירוגן הסביבתי של 61 החברות התעשייתיות המובילות בבורסה. הדירוג חושב לפי כמות הפרות ההוראות והחוק הסביבתי, שביצעו החברות בשנים 2010-2012 וכן לפי רמת החומרה של מפגעים שגרמה החברה.

לדברי אנשי המשרד להגנת הסביבה, מטרת הדירוג היא לתת מענה על צורך חיוני של משקיעים בישראל ובעולם במידע מהימן ונגיש אודות יחסן של החברות לתקנות הסביבתיות. לטענת המשרד, מידע זה יכול לשפוך אור על מצבן הסביבתי של חברות ציבוריות ולשמש משקיעים להערכת הסיכונים של החברה.

קבוצת עזריאלי - בראש הרשימה

במשרד להגנת הסביבה הוסיפו כי הדירוג אף מנגיש את המידע החשוב לציבור ומעיד על התנהגותן הסביבתית של חברות גדולות ומוכרות. להערכת המשרד, פרסום מידע זה יסייע בהנעת החברות הציבוריות לפעול להקטנת השפעתן על הסביבה, ולתרום לשיפור המצב הסביבתי בישראל.

בראש הרשימה האדומה עומדת קבוצת עזריאלי אשר מחזיקה בחברת סונול. כ-64% מתחנות הדלק בבעלותה של סונול הסתירו מידע חיוני מהמשרד להגנת הסביבה בדבר פעולות למניעת דליפות דלק לקרקע. גם בחברת דור אלון, שהגיעה למקום השני ברשימה, נרשם שיעור גבוה בתחום זה ואף ניתן לציין את תחנת דור עין הכרמל אשר עקב הסתרת המידע זיהמה את מקורות המים והורשעה בפלילים בבית המשפט.

קבוצת דלק, שהגיעה למקום הרביעי, הפרה את היתר הרעלים שניתן לה והזרימה שמנים לקרקע. קבוצת פז שהגיעה למקום החמישי פלטה חומרים רעילים לאוויר ממתקן פזקר ברמה החורגת פי 20 מהתקן. לפי המשרד להגנת הסביבה, לכל החברות ניתנה הזכות להגיש השגות לגבי דירוגן.