פעילי גרינפיס פרצו למתקן קליטת הגז באשדוד: "איפה השמש?"

שישה פעילים של הארגון הפועל למען איכות הסביבה פרצו למתקן, כשהם מחופשים, הניפו שלטים וקראו לעבור לשימוש באנרגיה סולרית. לטענת הארגון, יש להשתמש בשמש על מנת לחסוך עלויות, ולא להסתמך רק על אספקת הגז

פעילי גרינפיס ישראל במחאה מקורית: שישה פעילים חדרו הבוקר למתקן קליטת הגז סמוך לאשדוד וקראו לשימוש באנרגיה סולרית. לדברי אנשי גרינפיס, ממשלת ישראל לא מנצלת את משאב השמש על מנת ליצור חשמל נקי ובטוח יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעילים לבשו תחפושות צהובות של שמש והניפו שלטים עם תמונתו של שר האוצר יאיר לפיד והכיתוב "איפה השמש?" - בגירסא משלהם לשאלת לפיד "איפה הכסף". הפעילים שהו במתקן במשך כשעה וחצי עד שנעצרו. ארבעה פעילים עוכבו על ידי המשטרה ושוחררו לאחר מכן.

קראו לנצל את השמש (גרינפיס ישראל)

למה התפרצו הפעילים דווקא למתקן הגז? בארגון גרינפיס אמנם מברכים על השימוש בגז לייצור חשמל, אך חוששים מתקלות אפשריות. "אסור לשכוח שהגז מחובר בצינור אחד בלבד, ודרך תחנת קליטה אחת בלבד. אם תתרחש תקלה, ולו הקטנה ביותר, בתהליך הולכת הגז, קיימת סבירות גבוהה לפיה לא נוכל לענות על עודפי הביקושים בקיץ הקרוב", מסר הארגון בהודעתו.

ארבעה פעילים עוכבו על ידי המשטרה (גרינפיס ישראל)

כמו כן, הדגישו בגרינפיס שהגז גם הוא משאב מתכלה, לעומת אנרגיית השמש. לדברי הפעילים, חשמל נקי שמיוצר מאנרגיית השמש ייצור "תמהיל דלקים מגוון ובטוח" ויאפשר "ביטחון באספקה וחלוקה הוגנת של משאבים כבר בקיץ הקרוב וגם בעוד עשרות שנים קדימה". הארגון מעריך כי שימוש באנרגיה בסולרית יוכל להביא בעתיד לחיסכון של עשרות מיליארדי שקלים, מכיוון שלא יהיה צורך בקניית דלקים.